Národné stretnutie mládeže T22

od | nov 23, 2021 | Slovensko

 

Duchovná príprava na Národné stretnutie mládeže T22 sa už odštartovala minulú nedeľu Krista Kráľa.

Prvú katechézu nájdete na webovej stránke https://narodnestretnutiemladeze.sk/vysiny/1-morja/

28. – 31. júla 2022 sa v Trenčíne uskutoční Národné stretnutie mládeže (NSM) T22.

Podobne ako pri predchádzajúcich NSM – R13, P15 a P18 – bude mu predchádzať duchovná príprava. Nadviažeme tak na veľké projekty – Čistý, Milosrdný a Odvážny rok. Duchovná príprava s názvom VÝŠINY sa začína koncom novembra 2021 – počas Týždňa Cirkvi pre mládež.

NSM 11 2021 02

Mesačne na stránke narodnestretnutiemladeze.sk pribudnú nové materiály na prácu s mladými, určené kňazom, rehoľníkom, katechétom a animátorom.

Ústrednou témou Národných stretnutí mládeže aj najbližších Svetových dní mládeže 2023 v Lisabone je evanjeliový citát:

«Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa» (Lk 1, 39). Keďže evanjelista Lukáš ďalej píše o „meste v hornatom kraji“, nosnou symbolikou budú hory a vrchy, turistické chodníky a značky. Každý mesiac budú mladí sprevádzaní na jeden biblický vrch.

NSM 11 2021 03

Zdroj: narodnestretnutiemladeze.sk

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Hudobný festival Lumen

Festival Lumen v Trnave sa už blíži. Uskutoční sa 9. – 10. júna 2023. V tomto príspevku vám prinášame Duchovný program – prehľad všetkých omší, spovedania a adorácií.

História bratislavskej lurdskej jaskynky

Necelý kilometer od jednej z najrušnejších ulíc Bratislavy sa nachádza azda najpokojnejší kút nášho hlavného mesta. Toto tiché miesto bolo vystavané v opustenom kameňolome, z ktorého sa ťažilo na výstavbu neďalekej Kaplnky Panny Márie Snežnej.

Výmenná burza na Miletičovej

Mamičky v Bratislave na Miletičovej uskutočnili v sobotu 1. apríla 2023 výmennú burzu. Ľudia priniesli svoje veci, ktoré chceli podarovať a mohli si zobrať iné, ktoré potrebovali.

Hudobný festival Lumen

Festival Lumen je výnimočný vďaka svojej snahe o vytvorenie príjemnej atmosféry medzi ľuďmi. Vytvára priestor pre vzájomné spoznanie sa. Ponúka možnosť zažiť stretnutie s Ježišom Kristom.