Napriek zime sa rozpálili srdcia Duchom svätým

od | nov 9, 2021 | Slovensko

Autor: Patrik Rosival / Foto: Tomáš Slezák

Po roku a pol prípravy sa pre niektorých ľudí z našej farnosti zavŕšila cesta k prijatiu sviatosti birmovania. Udialo sa to v sobotu 6. 11. na Miletičke v Bratislave.

Birmovka mileticova 02

Celkovo bolo birmovancov 63 – 54 mladých z našej farnosti, k tomu sa pridalo 5 dospelých z našej farnosti a doplnili ich 4 ľudia z iných farností, ktorí sa nemohli zúčastniť birmovky v ich farnosti. Celá slávnosť začala v sobotu o 10:00. Tento krát sa však nekonala v kostole, ale vonku na terase nového oratka.

Birmovka mileticova 03

Dôvod bol veľmi jednoduchý – ak by bola birmovka v kostole, tak by vnútri sedeli iba birmovanci a ich birmovní rodičia, ostatní by museli zostať vonku. Celkovo bolo prítomných okolo 600 ľudí. Aj vonku však boli dodržiavané opatrenia – nosili sme rúška a aj sedenie bolo špeciálne s rozostupmi.

Birmovka mileticova 04

Birmovku prišiel birmovancom vyslúžiť otec biskup Jozef Haľko. Po privítaní pánom farárom sa rozbehla omša. Otec biskup v kázni mladým pripomenul, že napriek sťaženým podmienkam počas prípravy sú tu a niečo nové sa začína. Takisto im povedal, že sú poslaní do sveta, aby svedčili o Kristovi a boli zapálení pre Krista.

Birmovka mileticova 11

Otec biskup Jozef Haľko – kázeň na birmovke

 

Birmovka mileticova 05

Po kázni sa začal samotný obrad birmovania, kedy birmovanci prichádzali hore k otcovi biskupovi, ktorý ich pomazal krizmou a následne aj pozdravil. S hladkým a plynulým priebehom pomáhali animátori birmovancov.

Birmovka mileticova 06

Pred koncom omše sa birmovanci ešte poďakovali otcovi biskupovi, potom Františkovi Kubovičovi, ktorý birmovancov počas ich prípravy sprevádzal a takisto aj pánovi farárovi. Následne po požehnaní sa birmovanci v sprievode za otcom biskupom presunuli k soche dona Bosca, kde si spravili spoločnú fotku. Potom sa už mohli vrhnúť na jednoduché pohostenie zložené z rôznych sladkostí, ako aj ovocia a nápojov.

Birmovka mileticova 07

Birmovka mileticova 08

Birmovka mileticova 09

Birmovka mileticova 10

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Volíme si prezidenta našej republiky

Prezident republiky je osobou, ktorá môže významným spôsobom ovplyvniť život v našej krajine. Teraz je práve čas, kedy si nášho nového prezidenta volíme.

Biely plášť Artemide Zatti

Pre milovníkov bežeckého lyžovania u saleziánov v Žiline. 3. februára 2024 o 7:30 hod. Príďte sa nadýchať čerstvého vzduchu a rozhýbať sa.