Námestovo

od | sep 6, 2023 | Saleziáni

 

Pozdravujeme z Oravy. Začiatkom júna sa nám podarilo zorganizovať vo veľmi krásnom prostredí nad obcou Zubrohlava Deň saleziánskej rodiny. Najprv sme mali svätú omšu, tak ako sa patrí, a potom nasledovali guľáše a iné pochutiny, rôzne hry pre deti. Prišlo vyše tristo ľudí, ktorí chodievajú k nám do strediska.

Namestovo 09 2023 02

Namestovo 09 2023 03

Začiatkom júla sa začali tradičné pobytové tábory na Slanej vode. Na každom turnuse bolo asi sto dievčat i chlapcov. Dievčenský tábor sa niesol v myšlienke Zažni svetlo, nech ťa svet vidí, a chlapčenský Výstup na Everest, aby chlapci dokázali vyjsť zo seba, prekonať sami seba. Najväčším víťazstvom bolo, že všetci horolezci napriek svojim limitom vystúpili až na vrchol… Počasie na obidva turnusy vyšlo perfektne, o stravu sa starali ako každý rok naši ASC a ADMA. Patrí im veľká vďaka.

Namestovo 09 2023 04

Na tábor nás prišli pozrieť aj direktorovi priatelia, dopravní policajti, ktorí deťom predviedli rôzne situácie z cestnej premávky a zároveň ich previezli aj v ich aute. Don Janko sa rozhodol, že bude patriť k nim.

Počas prázdnin si aj bratia našli čas na oddych u svojich rodičov, príbuzných a priateľov. Direktor dostal pozvanie od otca biskupa Františka Rábeka stráviť niekoľko dní v Tirolsku v Suldene, kde pôsobí slovenský kňaz Jozef Hurton. Začiatkom augusta sme boli na komunitnej dovolenke aj plánovaní v Jasnej, v rezorte Bjorsonka. Vystúpili sme spoločne aj na Chopok.

Namestovo 09 2023 05

Namestovo 09 2023 06

Na konci prázdnin nás ešte čaká prímestský tábor. Odporúčame.

Oravská komunita vám praje požehnaný vstup do nového školského roka

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Začiatok nového pastoračného roka v saleziánskej provincii

Vedenie saleziánskej provincie v Bratislave na Miletičovej uskutočnilo v pondelok 18. septembra stretnutie všetkých zamestnancov a spolupracovníkov, ktorí sa zúčastňujú na zabezpečovaní a organizovaní saleziánskych aktivít na provinciálnej úrovni.

Žilina – SOŠ

V čase čítania týchto riadkov už naša komunita naplno žije školským rokom na SOŠ svätého Jozefa Robotníka a chlapčenským internátom.

Nová Dubnica

Po takmer trojmesačnej prestávke sa opäť hlásime z Novej Dubnice, v novom zložení a s novým nadšením pre záchranu duší.