Námestovo

od | jún 5, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Námestovo

Pozdravujeme z Oravy. Už konečne aj tu sa začala jar a začína byť trošku teplejšie. Mesiac apríl patril Saleziánskym majstrovstvám Slovenska v hokejbale chlapcov U15. Po tohtoročnom víťazstve na VHT v Košiciach Námestovo opäť postavilo silný tím, hlavne čo sa týka výšky a sily. Od začiatku turnaja budili rešpekt u zvyšných tímov. Zdalo sa, že to bude veľmi jednoduché, najmä keď chlapci s prehľadom vyhrali svoju skupinu. Nezastavil ich ani semifinálový súper Košice 3h. Vo finále sa chlapci stretli s tímom z Humenného. Naši chlapci zažili nepríjemný pocit prehry vo finále, no získali pekné druhé miesto.

Namestovo 06 2023 02

Šach prežíva v poslednom čase celosvetovo svoj „boom“. V našom stredisku sa teší popularite aj vďaka šachovému krúžku pod vedením dona Maroša Leškovského. Od začiatku roka prešlo krúžkom už 45 mladých šachistov, ktorí majú za sebou niekoľko úspechov na súťažiach. Tentoraz pozvali do svojich tímov svojich otcov, súrodencov, bratrancov či dedka. Spolu dvadsaťšesť rodinných dvojíc si prišlo zmerať svoje sily na šachovniciach v nedeľné popoludnie 23. 4. Každý odohral šesť zápasov v zrýchlenom šachu. Rodinnú atmosféru dotvárali aj ďalší členovia rodín, ktorí prišli povzbudiť svojich najbližších, a tiež príjemná obsluha pri občerstvení. Medaily sa ušli nielen najlepším rodinám, ale aj najlepším hráčom na jednotlivých šachovniciach a najlepším jednotlivcom v špeciálnych rodinných kategóriách.

Namestovo 06 2023 01

Akcia Animátor sa odohrala v prvý májový víkend v pastoračnom centre Oravská Lesná. Traja starší animátori a saleziáni pripravili pre animátorov a dobrovoľníkov hutný program na tému „Buď KVAS, nie trKVAS“. Celým podujatím sa niesla myšlienka kvasu, preto sme v skupinách pripravovali, miesili, nechali kvasiť a piekli voňavý domáci chlieb.

Namestovo 06 2023 04

Namestovo 06 2023 05

Počas programu bol priestor na rozhovory o svojich stretkách, krúžkoch, ktoré sú im zverené. Nechýbali momenty hry a oddychu. Animátori a dobrovoľníci odchádzali z víkendu povzbudení a naladení na ďalšie akcie.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.

Pozývame vás na konferenciu KOMPAKT

​Srdečne vás pozývame do Košíc, kde sa už onedlho – vo štvrtok 16. mája 2024 – uskutoční ďalšie pekné podujatie pri príležitosti 100-ročnice saleziánov na Slovensku: konferencia o výchove a vzdelávaní s názvom KOMPAKT.