Námestovo

od | jún 10, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Námestovo

Veľká noc v Námestove v znamení športu

Na piatu pôstnu nedeľu zorganizovala saleziánska rodina v Námestove krížovú cestu pre rodiny s deťmi. Krížová cesta viedla od kostola v Kline až po sochu Krista, ktorá sa vypína nad obcou. Na tejto pobožnosti, ktorú viedol direktor Peter Hasidlo, sa zúčastnili rodiny z Námestova a okolia. Krížovou cestou vyvrcholili pôstne popoludnia pre rodiny s deťmi.

Namestovo 06 2022 02

Spolu vyše 180 účastníkov a ďalších 30 animátorov sa stretlo na troch veľkonočných turnajoch vo futbale, vybíjanej a streetbale, aby spolu vytvorili jednu veľkú atmosféru radosti. Športový deň sa začal spoločnou svätou omšou, počas ktorej don Peter povzbudil mladých športovcov, aby sa nebáli prejaviť svoju veľkonočnú radosť ako na ihrisku, tak aj mimo neho.

Namestovo 06 2022 03

Predposledný aprílový víkend sa v stredisku v Novej Dubnici uskutočnili Saleziánske majstrovstvá Slovenska U15 v hokejbale. Našim chlapcom z Námestova sa darilo od prvého zápasu. Suverénne vyhrali svoju skupinu a po presvedčivom víťazstve s Humenným 7:0 postúpili do finále, kde zdolali dvakrát početnejší tím z Bardejova 2:0. úspech chlapcov teší o to viac, že sa im podarilo obhájiť víťazstvo od posledného turnaja pred tromi rokmi.

Namestovo 06 2022 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bardejov

Je tu pomerne silná a zapálená saleziánska rodina, ktorá stále hľadá spôsoby, ako upevňovať rodinnosť, rozširovať saleziánsku charizmu a odpovedať na potreby nášho okolia.

Zomrel salezián don Ján Tocký

S tichou bázňou pred Pánom a s nádejou na slávne vzkriesenie vám oznamujeme, že náš spolubrat salezián kňaz don Ján Tocký zosnul v Pánovi 21. februára 2024 vo veku 93 rokov.

Stretnutie miništrantov v Žiline

Uskutočnilo sa počas víkendu 16. – 18. februára 2024 v saleziánskom dome v Žiline. Prišlo asi 20 saleziánov z 20-tich stredísk a 200 chlapcov-miništrantov.