Námestovo

od | jún 10, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Námestovo

Veľká noc v Námestove v znamení športu

Na piatu pôstnu nedeľu zorganizovala saleziánska rodina v Námestove krížovú cestu pre rodiny s deťmi. Krížová cesta viedla od kostola v Kline až po sochu Krista, ktorá sa vypína nad obcou. Na tejto pobožnosti, ktorú viedol direktor Peter Hasidlo, sa zúčastnili rodiny z Námestova a okolia. Krížovou cestou vyvrcholili pôstne popoludnia pre rodiny s deťmi.

Namestovo 06 2022 02

Spolu vyše 180 účastníkov a ďalších 30 animátorov sa stretlo na troch veľkonočných turnajoch vo futbale, vybíjanej a streetbale, aby spolu vytvorili jednu veľkú atmosféru radosti. Športový deň sa začal spoločnou svätou omšou, počas ktorej don Peter povzbudil mladých športovcov, aby sa nebáli prejaviť svoju veľkonočnú radosť ako na ihrisku, tak aj mimo neho.

Namestovo 06 2022 03

Predposledný aprílový víkend sa v stredisku v Novej Dubnici uskutočnili Saleziánske majstrovstvá Slovenska U15 v hokejbale. Našim chlapcom z Námestova sa darilo od prvého zápasu. Suverénne vyhrali svoju skupinu a po presvedčivom víťazstve s Humenným 7:0 postúpili do finále, kde zdolali dvakrát početnejší tím z Bardejova 2:0. úspech chlapcov teší o to viac, že sa im podarilo obhájiť víťazstvo od posledného turnaja pred tromi rokmi.

Namestovo 06 2022 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.