Námestovo

od | mar 2, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Námestovo

Zdravíme z Oravy.

Podarilo sa! Pán Boh nám doprial zorganizovať Konferenciu saleziánov spolupracovníkov (ASC) po viac ako dvojročnej odmlke spôsobenej epidémiou koronavírusu. A tak tohto roku, 15. januára, sa v obmedzenom režime stretlo 37 saleziánov spolupracovníkov v saleziánskom stredisku v Námestove, aby zhodnotili svoju doterajšiu apoštolskú činnosť, svoj apoštolský život. Cieľom stretnutia bola tiež voľba novej rady saleziánov spolupracovníkov na ďalšie trojročné obdobie.

Svätá omša bola tým najkrajším začiatkom konferencie. Celebroval ju nový direktor saleziánov a zároveň aj nový delegát pre saleziánov spolupracovníkov don Peter Hasidlo aj so svojimi spolubratmi.

Namestovo 03 2022 02

Ďalšia veľká udalosť sa odohrala v nedeľu 30. 1. Pozvanie na Slávnosť svätého Jána Bosca, patróna našej kaplnky, prijal otec biskup Mons. František Rábek, ordinár Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenskej republiky, ktorý bol aj hlavným celebrantom slávnostnej svätej omše.

Namestovo 03 2022 03

Po svätej omši sa otec biskup stretol s našou komunitou a nasledoval hudobný program našich heligonkárov. Slávnostný obed sme mali na Spojenej škole EDUCO v Námestove, kde učí direktor don Hasidlo. Pozvanie na obed prijali viacerí miestni kňazi aj miestna rada ASC a ADMA.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.