Námestovo

od | mar 2, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Námestovo

Zdravíme z Oravy.

Podarilo sa! Pán Boh nám doprial zorganizovať Konferenciu saleziánov spolupracovníkov (ASC) po viac ako dvojročnej odmlke spôsobenej epidémiou koronavírusu. A tak tohto roku, 15. januára, sa v obmedzenom režime stretlo 37 saleziánov spolupracovníkov v saleziánskom stredisku v Námestove, aby zhodnotili svoju doterajšiu apoštolskú činnosť, svoj apoštolský život. Cieľom stretnutia bola tiež voľba novej rady saleziánov spolupracovníkov na ďalšie trojročné obdobie.

Svätá omša bola tým najkrajším začiatkom konferencie. Celebroval ju nový direktor saleziánov a zároveň aj nový delegát pre saleziánov spolupracovníkov don Peter Hasidlo aj so svojimi spolubratmi.

Namestovo 03 2022 02

Ďalšia veľká udalosť sa odohrala v nedeľu 30. 1. Pozvanie na Slávnosť svätého Jána Bosca, patróna našej kaplnky, prijal otec biskup Mons. František Rábek, ordinár Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov Slovenskej republiky, ktorý bol aj hlavným celebrantom slávnostnej svätej omše.

Namestovo 03 2022 03

Po svätej omši sa otec biskup stretol s našou komunitou a nasledoval hudobný program našich heligonkárov. Slávnostný obed sme mali na Spojenej škole EDUCO v Námestove, kde učí direktor don Hasidlo. Pozvanie na obed prijali viacerí miestni kňazi aj miestna rada ASC a ADMA.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.