Námestovo

od | mar 10, 2024 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Námestovo

V rámci osláv dona Bosca okrem slávnostnej svätej omše, ktorú celebroval bývalý námestovský dekan Blažej Dibdiak aj za účasti súčasného dekana a spolubratov, si naši mladí pripravili nádherné divadlo – príbeh o chlapcovi, ktorý napísal Antoine de Saint-Exupéry, ktorý sa stal jedným z najčítanejších a najznámejších diel fantastickej literatúry. Inšpiroval aj saleziánsku rodinu v Námestove, ktorá pripravila divadelné predstavenie s názvom Malý Princ. Náš Paľo Kalata dokázal, že je nielen hudobník, ale aj herec.

Namestovo 03 2024 02

Namestovo 03 2024 03

A ako býva zvykom, spolupracovníci organizovali aj tradičný saleziánsky ples v Oravskej Jasenici. Tu sme tiež ako aj na iných podujatiach vytvorili úžasnú rodinu.

V rámci celodennej duchovnej obnovy sme si ako komunitka urobili výlet na Staré Hory.

Namestovo 03 2024 04

Naši chlapci nás veľmi úspešne reprezentovali na futsalovom turnaji v Dolnom Kubíne, kde, samozrejme, podľa pokynov aj zvíťazili.

Namestovo 03 2024 05

Tesne pred Popolcovou stredou nám prišla prvá časť lavičiek do kaplnky. Aj takto chceme ešte viac zvýrazniť sakrálny priestor, v ktorom sa stretávajú všetky vekové kategórie na bohoslužbách.

Namestovo 03 2024 06

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.