Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

od | máj 13, 2024 | Osobitný článok

 

V týchto dňoch vyšla už druhá knižka z tohtoročnej edície Viera do vrecka (Vydavateľstvo DON BOSCO) s názvom Nad hlavou – Načo nám je vesmír: https://www.donbosco.sk/tovar/nad-hlavou

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo. Vďaka novým technológiám sa výskum vesmíru posunul dopredu míľovými krokmi. Dnes o ňom vieme to, čo ľudia v dejinách ani len netušili, a vidíme to, čo nikdy nevideli. Nemáme nad hlavou len mŕtvy vesmír, ale nádhernú záhradu plnú „života“, v ktorej sa stále rodia hviezdy so svojimi planétami, rastú galaxie, vytvárajú čierne diery a supernovy prinášajú plody v podobe chemických prvkov. Je to ozajstná záhrada, v ktorej sa stále niečo deje.
Nad hlavou 05 2024 03

Tak prijmite pozvanie, vstúpte s nami a s knižnou novinkou Nad hlavou do vesmírnej záhrady a žasnite. Pretože nad hlavou máme skutočnú „hviezdnu šou“ a my sme jej súčasťou: https://www.donbosco.sk/tovar/nad-hlavou . Autorom knihy je salezián Peter Bučány.

Nad hlavou 05 2024 02

Edícia Viera do vrecka ponúka v tomto roku sondu do hĺbky našej duše, viery aj vesmíru. Prostredníctvom zaujímavých tém sa usilujeme lepšie porozumieť svetu, ktorého sme súčasťou. Zistíme viac o tom, ako funguje zem, ako chápať vedecké objavy, čo vzišlo zo synody, čo vidíme vo vesmíre či ako funguje a na čo slúži umelá inteligencia.

Ročné predplatné edície si môžete objednať tu: https://www.donbosco.sk/tovar/edicia-viera-do-vrecka-2024

O autorovi:
Peter Bučány (1967) je salezián kňaz.  Pastoračne činný je od roku 1993. Stál pri zrode Vydavateľstva DON BOSCO a Televízie Lux. Viac ako dvadsať rokov sa zúčastňoval na animovaní a riadení slovenskej provincie saleziánov. Dnes je predstavený komunity v Bratislave a pracuje v knižnej redakcii vydavateľstva.

Viac informácií o edícii a Vydavateľstve DON BOSCO nájdete na e-shope www.donbosco.sk

Vydavateľstvo DON BOSCO

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Don Bosco a anjeli

Dňa 31. augusta 1844 sa istá bohatá manželka portugalského veľvyslanca v Turíne, ktorá bola dobrou katolíčkou, chcela pred cestou vyspovedať. Zašla teda do kostola svätého Františka z Assisi v centre mesta.

Spomienka na 24-hodinovku

U saleziánov v Bratislave na Miletičovej sa posledný aprílový víkend opäť uskutočnila tradičná 24-hodinovka. Je to futbalový zápas, ktorý sa hrá bez prerušenia 24 hodín. Tohto roku to bol už 28. ročník.

Kresťanské duchovné obnovy

V našich prostrediach dávame často príležitosť na duchovné obnovy a duchovné cvičenia. Preto je dobré zamyslieť sa nad niektorými vyjadreniami pápeža Františka k tejto problematike.