Muzikál Bola raz jedna klietka

od | apr 28, 2023 | Saleziánska rodina

 

Ponúkame video záznam z muzikálu, ktorý nacvičila mládež a dospelí zo saleziánskeho strediska Trnava-Kopánka. Dokopy odohrali 11 predstavení tohto pekného diela.

 

 

V nedeľu 5. februára 2023 popoludní v rámci osláv sviatku dona Bosca uviedli premiéru tohto muzikálu v Kultúrnom dome v Trnave na Kopánke.

„BOLA RAZ JEDNA KLIETKA“ je rozprávkovým príbehom o odvážnom Jankovi, ktorý sa rozhodne oslobodiť chlapcov zo strašnej klietky. Klietku strážia zlé príšery a je jediný spôsob, ako ich premôcť. Ten sa divákom odhalil na samotnom predstavení.

Premiéry boli dve. O týždeň nato sa uskutočnili aj ďalšie dve reprízy muzikálu a pre veľký záujem pridali o mesiac ďalšie dve. Spolu s verejnou generálkou, natáčaním záznamu či predstaveniami pre školy sa dokopy uskutočnilo 11 predstavení tohto pekného diela, ktoré nacvičil salezián Juraj Kovaľ spolu s 30 hercami a tanečníkmi a ďalšou tridsiatkou ľudí, ktorí tomuto dielu napomáhali. Réžiu choreografie si zobrala pod palec tanečná lektorka Adriana Liptáková zo štúdia tanca Alegria.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

ADMA online november 2023

Ponúkame vám časopis Združenia Márie Pomocnice, ktorý vychádza každý mesiac. K dispozícii je aktuálne číslo na mesiac november.

Niečoviac.sk – O saleziánskej práci s mládežou

Saleziánsky pastoračný tím vytvoril na internete stránku, kde ponúka množstvo užitočných materiálov pre každého, kto pracuje s mládežou. Stránku treba navštíviť, aby ste zistili, čo všetko sa na nej nachádza.

Adventný sociálny projekt Darujme úsmev

Projekt vznikol v roku 2014. Združenie saleziánskych exallievov v spolupráci so saleziánskou rodinou a so Slovenskou katolíckou charitou ponúka možnosť pomôcť konkrétnym ľuďom v núdzi.

Semeno, ktoré prinieslo bohatú úrodu

Spolu s bratmi saleziánmi, s celou saleziánskou rodinou na Slovensku a s mladými sa pripravujeme vstúpiť do roka 100-ročnice príchodu saleziánov na Slovensko. Saleziánska charizma zapustila korene na Slovensku v roku 1924.