Modlitba pri počítači za seba samého

od | apr 12, 2023 | Osobitný článok

 

Bože, náš Otec, zverujem ti seba a prosím, aby som si pri používaní médií, počítača, tlače, rozhlasu, televízie a filmu vyberal len to, čo ma privádza k poznaniu teba, sveta, ktorý ma obklopuje, a seba samého.

Nech informácie z masmédií, ktoré budem prijímať, slúžia rozvoju môjho ducha, rozumu a vzdelania, čo mi umožní smerovať k plnosti ľudskej a kresťanskej zrelosti.

Nech ma anjel strážca, ktorého si mi dal na ochranu a sprevádzanie, stráži a vedie, aby som pri používaní masmédií unikal nebezpečenstvám a zlu, s ktorými sa v nich môžem stretnúť.

Nech nepremárnim čas ani talenty a nezanedbám cez masmédiá konať dobro.

Ochráň ma pred únikom z reality a pred sebectvom. Pomáhaj mi, aby som sa chcel a vedel radostne deliť s dobrami, ktoré sám užívam.

O to ťa prosím skrze Krista, nášho Pána.

Amen.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Malá cesta kresťanských manželov

V týchto dňoch prináša Vydavateľstvo DON BOSCO v spolupráci s Radou KBS pre rodinu výnimočný pastoračný materiál s názvom: Malá cesta kresťanských manželov.

Don Bosco takmer ako Mozart

Don Bosco miloval hudbu. Hral na husliach, organe a klavíri, ale len vtedy, keď ich našiel v dome nejakého priateľa. Hudba a spev boli pre neho skvelým spôsobom komunikácie s mladými ľuďmi.

Májový Rebrík

Tento rok v máji slávime Slávnosť Zoslania Ducha Svätého, preto aj Téma májového Rebríka je: Plameň Ducha Svätého.