Misijný kalendár 2023

MISIE – pojem, ktorý vonia diaľkou, neznámom a dobrodružstvom. Na stránkach tohto kalendára, cez fotografie, ktoré urobili naši misionári či misijní dobrovoľníci počas svojej služby alebo aj pracovníci SAVIO, o. z., na svojich monitorovacích cestách, Vám chceme priniesť niečo z ducha misií.

Cestovateľského a zemepisného dobrodružstva je možno na súčasnej misii menej, no zato omnoho viac je tam kultúrneho spoznávania a ľudskej blízkosti. A tiež obrovská snaha nájsť skutočne účinné spôsoby spolupráce a rozvoja každého ľudského spoločenstva. Dúfame, že takto sa naša činnosť stane pre Vás bližšou, že sa stane aj Vašou srdcovou záležitosťou a že budete na nás pamätať.

Zaujímavé je uvedomiť si, že ako my s údivom pozeráme na tieto pre nás exotické krajiny, práve v tej istej chvíli si niekto z Angoly môže pozerať s údivom fotky zo Slovenska a čudovať sa, ako tu ľudia žijú. Exotika je veľmi relatívna. No človek je ten istý. Každý z nás, bez ohľadu na svoj pôvod, túži po láske, po bezpečí. Po dobre pre svoju rodinu, najbližších.

Nech teda je rok 2023 plnší dobra aj vďaka tomuto kalendáru.

Štefan Kormančík SDB
Misijný delegát a predseda SAVIO o.z.

Smk 11 2022 02

Ukrajina

Smk 11 2022 03

Peru

Smk 11 2022 04

Tanzánia

Smk 11 2022 05

Keňa

 

Ak máte záujem o Misijný kalendár, napíšte na: misie@saleziani.sk.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár