Misie u Saleziánov na Mamateyovej sa skončili

od | okt 24, 2021 | Saleziáni

Text a Foto: SDB Bratislava – Mamateyova

V nedeľu 17. októbra 2021 záverečnou sv. omšou spojenou s požehnaním misijného kríža sa skončili ľudové misie v našom saleziánskom stredisku Bratislava – Mamateyova.

Misie mamateyova 02

Počas ôsmich dní misijný tím pod vedením o. Michala Zamkovského, CSsR svojimi príhovormi postupne otváral naše srdcia, aby sme boli viac vnímavejšími a pozornejšími na Božie konanie v našom živote i v živote ľudí okolo nás. Dostali sme bohatý „duchovný pokrm“ – sv. omše s príhovormi na rôzne témy, ktorých cieľom bolo obnoviť náš kresťanský život, stretnutia a katechézy pre deti, mládež, ženy i mužov, pre manželov, možnosť pristúpiť k sv. zmierenia, či využiť priestor na rozhovor.

Misie mamateyova 03

Misionári zavítali aj medzi deti do Cirkevnej materskej škôlky sv. Márie Mazzarellovej, či blízkeho domova sociálnych služieb. Priestor dostal každý, kto chcel a mal otvorené srdce. Bol to priestor zastavenia, reflexie, zdieľania svojej viery.

Misie mamateyova 04

Ako sme využili tento čas? To sa zrejme ukáže až postupne. Nateraz misie skončili a zostáva iba veriť, že prinesú svoje ovocie v posilnení našej viery a lásky a to je vlastne to podstatné, lebo – ako zaznelo aj počas týchto dní: „…kto verí, má budúcnosť“.

Zdroj: mamateyka.sk

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Po troch rokoch poznačených koronou sme konečne mali naživo Don Bosco Show, na ktorú sme pozývali najmä rodičov našich mladých. Tematicky sa viazala na prierez histórie storočnice, počas ktorej my saleziáni pôsobíme na Slovensku.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Banská Bystrica

V prvej polovici februára bol u nás saleziánsky ples, detský karneval a manželský večer. Pri týchto podujatiach sme sa snažili upevniť rodinné prostredie v našom stredisku.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín