Michal Vojtáš je novým vicerektorom na Saleziánskej Univerzite

od | okt 30, 2021 | Osobitný článok

7. októbra 2021 hlavný kancelár Saleziánskej pápežskej univerzity v Ríme don Ángel Fernández Artime vymenoval profesora Michala Vojtáša za vicerektora na nasledujúce trojročie.

Vďačný za dôveru don Vojtáš sa zaväzuje „vykonávať úrad v úzkej spolupráci s rektorom, v synergii s rôznymi oblasťami univerzity a saleziánskej Kongregácie, s túžbou rozvíjať vedecký výskum a sprevádzať ľudí a strategické procesy“.

Michal vojtas 02

Don Michal Vojtáš je pôvodom Košičan. Ako dvadsaťročný sa v roku 1997 stal saleziánom. Je odborník v oblasti projektovania a výchovného líderstva. Doktorát obhájil na Fakulte výchovných vied UPS prácou s názvom: „Progettare e discernere: Progettazione educativo-pastorale salesiana tra storia, teorie e proposte innovative“ (LAS, Roma, 2015) preklad: „Projektovať a rozlišovať: saleziánske výchovno-pastoračné projektovanie v histórii, teórii a inovatívne návrhy“.

Michal Vojtáš je direktorom Centro Studi Don Bosco (Študijného Centra Don Bosco) a je docentom Katedry saleziánskej histórie a pedagogiky na Fakulte výchovných vied UPS. Rozvíjal spolupráce s rôznymi saleziánskymi dielami na svetovej, národnej i miestnej úrovni.

Michal vojtas 03

Je autorom viacerých publikácií ako napríklad „Saleziánska pedagogika po donovi Boscovi“, „Znovu zažiť oratórium dona Bosca: saleziánska pastorácia mládeže, líderstvo a inovatívny projektový management“ a tiež zozbieral zborník medzinárodného kongresu „Mladí a životné voľby: výchovné perspektívy“.

Je členom redakcií časopisov Journal of Salesian Studies, Orientamenti Pedagogici e Note di Pastorale Giovanile.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Hudobná skupina Saleziáni Žalmy

Slávna Matka Spasiteľa

Žalm 62, Iba v Bohu spočiň duša moja

Ozeáš

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Azerbajdžanská kuchyňa

Pachlava, čo je azerbajdžanský názov pre baklavu, je jeden z najznámejších zákuskov v tejto krajine. Zvyčajne sa vyrába počas tradičného sviatku Novruz, ktorý oslavuje Nový rok a príchod jari.

Saleziánska cesta na Slovensku

Viete čo všetko robia saleziáni a saleziánska rodina na Slovensku? Pastoračná mapa provincie vám to prehľadne ukáže.

Zlodeji pluviálov

Som pluviál, jedno z najvznešenejších posvätných rúch. Som ten plášť, ktorý zahaľuje kňaza od pliec až po nohy, je veľmi farebný a zdobený vzácnymi výšivkami.

Ružová aleja

Nasledujúci sen má skôr znaky videnia ako obyčajného sna. Don Bosco ho vyrozprával svojim saleziánom v roku 1847.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Hudobná skupina Saleziáni Žalmy

Slávna Matka Spasiteľa

Žalm 62, Iba v Bohu spočiň duša moja

Ozeáš