Michal Vojtáš je novým vicerektorom na Saleziánskej Univerzite

od | okt 30, 2021 | Osobitný článok

7. októbra 2021 hlavný kancelár Saleziánskej pápežskej univerzity v Ríme don Ángel Fernández Artime vymenoval profesora Michala Vojtáša za vicerektora na nasledujúce trojročie.

Vďačný za dôveru don Vojtáš sa zaväzuje „vykonávať úrad v úzkej spolupráci s rektorom, v synergii s rôznymi oblasťami univerzity a saleziánskej Kongregácie, s túžbou rozvíjať vedecký výskum a sprevádzať ľudí a strategické procesy“.

Michal vojtas 02

Don Michal Vojtáš je pôvodom Košičan. Ako dvadsaťročný sa v roku 1997 stal saleziánom. Je odborník v oblasti projektovania a výchovného líderstva. Doktorát obhájil na Fakulte výchovných vied UPS prácou s názvom: „Progettare e discernere: Progettazione educativo-pastorale salesiana tra storia, teorie e proposte innovative“ (LAS, Roma, 2015) preklad: „Projektovať a rozlišovať: saleziánske výchovno-pastoračné projektovanie v histórii, teórii a inovatívne návrhy“.

Michal Vojtáš je direktorom Centro Studi Don Bosco (Študijného Centra Don Bosco) a je docentom Katedry saleziánskej histórie a pedagogiky na Fakulte výchovných vied UPS. Rozvíjal spolupráce s rôznymi saleziánskymi dielami na svetovej, národnej i miestnej úrovni.

Michal vojtas 03

Je autorom viacerých publikácií ako napríklad „Saleziánska pedagogika po donovi Boscovi“, „Znovu zažiť oratórium dona Bosca: saleziánska pastorácia mládeže, líderstvo a inovatívny projektový management“ a tiež zozbieral zborník medzinárodného kongresu „Mladí a životné voľby: výchovné perspektívy“.

Je členom redakcií časopisov Journal of Salesian Studies, Orientamenti Pedagogici e Note di Pastorale Giovanile.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

S úsmevom je svet krajší

Dobrý vtip koluje medzi ľuďmi a prináša im radosť. Vytrhne ich zo zármutku a ponúkne odstup od životných problémov.

Stretnutie redakcie Don Bosco dnes

V pondelok 26. septembra sa uskutočnilo v Bratislave na Miletičovej stretnutie redakcie časopisu Don Bosco dnes. O čom sa tam hovorilo?

Nezahrávajte si s moriakmi!

Bol som len skromným oknom malého domčeka Bosco v Becchi. Okná sú očami domov.  Videl som všetko, čo sa dialo na Colle. A ja si pamätám.

Andrea Beltrami 

Andrea Beltrami sa narodil v meste Omegna v provincii Novara 24. júna 1870. Vo svojej rodine dostal výchovu bohatú na kresťanské hodnoty.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín