Michal Vojtáš je novým vicerektorom na Saleziánskej Univerzite

od | okt 30, 2021 | Osobitný článok

7. októbra 2021 hlavný kancelár Saleziánskej pápežskej univerzity v Ríme don Ángel Fernández Artime vymenoval profesora Michala Vojtáša za vicerektora na nasledujúce trojročie.

Vďačný za dôveru don Vojtáš sa zaväzuje „vykonávať úrad v úzkej spolupráci s rektorom, v synergii s rôznymi oblasťami univerzity a saleziánskej Kongregácie, s túžbou rozvíjať vedecký výskum a sprevádzať ľudí a strategické procesy“.

Michal vojtas 02

Don Michal Vojtáš je pôvodom Košičan. Ako dvadsaťročný sa v roku 1997 stal saleziánom. Je odborník v oblasti projektovania a výchovného líderstva. Doktorát obhájil na Fakulte výchovných vied UPS prácou s názvom: „Progettare e discernere: Progettazione educativo-pastorale salesiana tra storia, teorie e proposte innovative“ (LAS, Roma, 2015) preklad: „Projektovať a rozlišovať: saleziánske výchovno-pastoračné projektovanie v histórii, teórii a inovatívne návrhy“.

Michal Vojtáš je direktorom Centro Studi Don Bosco (Študijného Centra Don Bosco) a je docentom Katedry saleziánskej histórie a pedagogiky na Fakulte výchovných vied UPS. Rozvíjal spolupráce s rôznymi saleziánskymi dielami na svetovej, národnej i miestnej úrovni.

Michal vojtas 03

Je autorom viacerých publikácií ako napríklad „Saleziánska pedagogika po donovi Boscovi“, „Znovu zažiť oratórium dona Bosca: saleziánska pastorácia mládeže, líderstvo a inovatívny projektový management“ a tiež zozbieral zborník medzinárodného kongresu „Mladí a životné voľby: výchovné perspektívy“.

Je členom redakcií časopisov Journal of Salesian Studies, Orientamenti Pedagogici e Note di Pastorale Giovanile.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Noe a zvieratká

Vydavateľstvo DON BOSCO prináša príbeh Noeho s korábom a zvieratkami v krásnom prevedení, ktoré je vhodné pre deti od 3 rokov. Veršovaný text je plný prekvapení a inšpirácií.

Hladina Dunaja výrazne stúpla

Intenzívne zrážky v Nemecku a Rakúsku spôsobili výrazné vzostupy vodných hladín v celej hornej časti Dunaja. Na slovenskom úseku rieky je tiež evidovaný výrazný vzostup vodnej hladiny.

Rebrík, jún 2024

V júnovom Rebríku je voda všade okolo nás. Viete, že 75 % živého stromu tvorí voda? Že zvuk sa šíri vo vode rýchlejšie ako vo vzduchu? Toto a omnoho viac zaujímavostí o vode sa dozviete v Téme júnového Rebríka.