Mediálny krúžok v Žiline

od | máj 7, 2023 | Výchova

 

Autor: Daniel Imriška SDB / Foto: archív mediálneho krúžku

Deň pred sviatkom sv. Dominika Savia navštívili mladí mediálni nadšenci zo Spojenej školy sv. Jána Bosca v Novej Dubnici Strednú odbornú školu sv. Jozefa Robotníka v Žiline.

 

 

Dvadsať účastníkov výpravy – detí, animátorov, pedagógov a rodičov malo možnosť si prezrieť vynovené priestory školy. Privítal ich a sprevádzal salezián Michal Žák. Po úvodných slovách si prezreli školský internát pre cca 100 chlapcov, nakrátko sa zastavili v školskej kaplnke – srdci každého saleziánskeho diela – a pokračovali prehliadkou priestorov praxe. Škola je zameraná najmä na učebné odbory – stolár, murár a autoopravár, v ktorých pravidelne získava ocenenia na súťažiach.

Medialny kruzok 02

Medialny kruzok 04

Cieľom detí z mediálneho krúžku bol ale študijný odbor grafik digitálnych médií. Grafici, maturanti, im ukázali čo-to zo svojho umenia a techniky, s ktorou majú možnosť pracovať. Domov sa všetci vrátili plní zážitkov a spomienok a niektorí snáď aj s túžbou sa na školu opäť vrátiť ako jej učni alebo študenti.

Medialny kruzok 03

Medialny kruzok 05

Medialny kruzok 06

Medialny kruzok 07

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Rodičovské výzvy v digitálnej dobe

S narastajúcim vplyvom digitálnych technológií je úloha rodiča o čosi náročnejšia. Okrem bežných výchovných situácií by mal byť sprievodcom svojich detí v spleti aplikácií a online obsahov.

O výchove k zodpovednosti

Azda všetci chceme z našich detí vychovať zodpovedných dospelých, niekedy mám však pocit, že naše podvedomé rodičovské ochranárske správanie je skôr kontraproduktívne.