Manželské stretnutia

od | júl 25, 2023 | Slovensko

 

Text a Foto: Jozef Kupka SDB

V Banskej Bystrici prebieha letný kurz Manželských stretnutí. Je to druhý turnus tohto leta, uskutočňuje sa v dňoch 22. – 29. júl.

Manželské stretnutia je spoločenstvo ľudí, ktoré ponúka prostredníctvom svojich aktivít možnosť hlbšie pochopiť podstatu manželstva, ozdraviť vzťahy manželov, obnoviť rodiny, aby v nich mohli vyrastať zrelé osobnosti pre ďalšie manželstvá i duchovné povolania.

Občianske združenie Manželské stretnutia vzniklo v roku 1994. Na prvom letnom kurze sa zúčastnilo 47 rodín. Postupne sa kurzy rozrastali. Od roku 2003 sa letný kurz konal v dvoch termínoch a od roku 2019 sa koná v troch termínoch s rovnakým programom. Od roku 2014 združenie ponúka aj nadstavbový kurz Manželské stretnutia seniorov. Po každom letnom kurze sa pre týchto účastníkov konajú aj dve víkendové obnovy v mesiacoch október a marec. Pre vedúce páry skupín a mentorov organizujú podporné semináre, ktoré sú zamerané na ich duchovný a odborný rast.

Manzelske stretnutia 2023 03

Manzelske stretnutia 2023 02

Tohto roku sa na začiatku júla uskutočnil letný kurz pre starých rodičov a seniorov v Banskej Štiavnici. Ďalej nasledovali dva turnusy letných kurzov v Banskej Bystrici. A v auguste sa uskutoční ešte tretí letný kurz v Drienici pri Sabinove.

Na práve prebiehajúcom druhom turnuse v Banskej Bystrici sa stretlo 76 manželských párov aj so svojimi deťmi. Program každého dňa je veľmi bohatý. Manželia začínajú deň spoločnou modlitbou v aule. Po raňajkách odchádzajú deti do svojich skupiniek, kde sa o nich starajú animátori. Animátorov je tu asi 50.

Manzelske stretnutia 2023 07

Rodičia potom začínajú dopoludňajší program. Majú spoločnú prednášku v aule a po nej nasleduje práca v skupinkách. Popoludní je opäť rovnaký program – druhá prednáška a práca v skupinách.

Manzelske stretnutia 2023 04

Manzelske stretnutia 2023 05

Večer sa všetci spoločne stretnú na svätej omši. Po večeri býva niekedy doplnkový program.

Manzelske stretnutia 2023 09

Manzelske stretnutia 2023 10

Počas troch dní sa poobedie prežíva trochu iným spôsobom. Jeden deň je voľné rodinné popoludnie, na ďalší deň spoločné popoludnie – Deň rodiny a napokon v piatok maturita – putovanie manželských párov po trase v prírode a plnenie stanovených úloh.

Celé toto veľké spoločenstvo rodín tu vytvára veľmi peknú a veselú atmosféru, pretože viaceré rodiny sa navzájom veľmi dobre poznajú a pravidelne sa zúčastňujú na Manželských stretnutiach už niekoľko rokov.

Manzelske stretnutia 2023 08

Manzelske stretnutia 2023 06

Viac informácií nájdete na: Manželské stretnutia

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Festival Lumen 7. – 8. júna 2024

Už o pár dní sa uskutoční v Trnave hudobný Festival Lumen. Jednotlivé podujatia sa budú konať počas dvoch dní na viacerých miestach: na námestiach, na uliciach v kostoloch aj v kine.

Konferencia KOMPAKT

Ponúkame vám fotografie z diskusnej konferencie KOMPAKT, ktorá sa uskutočnila 16. mája 2024 v Košiciach pri príležitosti 100-ročnice saleziánov na Slovensku. Konferencia sa konala v Kultúrnom centre TABAČKA.

Ohlas + svätý Mikuláš + 1 omša = Šaštín

Slovenskí biskupi na svojom zasadaní 24. januára 1924 v Žiline spolu vyjadrili jasné želanie mať saleziánov doma: celý biskupský zbor podpísal „Ohlas slovenských biskupov k ľudu katolíckemu“.

Anka inšpiruje aj po 80-tich rokoch

Vysoká nad Uhom. Malebná dedinka na juhu Dolného Zemplína. Možno niektorí ´západniari´ by povedali, že je na konci sveta. No napriek svojej polohe dokáže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.