Kurz 7 návykov pokračuje

od | feb 16, 2023 | Výchova

 

Účastníci kurzu 7 návykov sa po troch týždňoch opäť stretli na Donovaloch, aby počas dvoch dní (10.  – 11. 2. 2023 ) načerpali nové poznatky.

Tento víkend bol v znamení opakovania, zdieľania a rekapitulácie osvojených prvých troch návykov. Účastníci mali už v piatok možnosť podeliť sa o ich úspechy, ale aj neúspechy a ťažkosti, ktoré im priniesli posledné týždne.

Sedem navykov 02 2023 03

 

„Počuť zážitky a vidieť jedinečnosť v prístupe každého jedného bolo pre mňa nesmierne vzácne a inšpiratívne,” zhodnotila jedna z účastníčok.

Jedno z presvedčení autora koncepcie – Stephen Covey je, že práve učením druhých si ešte hlbšie osvojujeme jednotlivé návyky a postupy. Práve prezentovanie naučených poznatkov si mali možnosť zúčastnení vyskúšať na vlastnej koži. Príležitosť bola aj na zhodnotenie si svojho týždňa, prehodnotenie, ktoré z činností patria medzi dôležité, a ktoré možno iba medzi urgentné a nedôležité.

Sedem navykov 02 2023 02

Veľkou pomôckou pri plánovaní a rozlišovaní priorít je tzv. pyramída produktivity. Jej podstata spočíva v tom, aby sme mali najprv definované naše osobné poslanie (kam smerujeme), potom si vieme stanoviť dlhodobé ciele, ktoré sú v súlade s poslaním a následne si vieme efektívne plánovať jednotlivé týždne a dni.

V závere mali účastníci možnosť zamyslieť sa aj nad svojimi hodnotami, ktoré zásadným spôsobom ovplyvňujú ich osobné poslanie a životné roly.

Zdroj: DOMKA

“Kadiaľ sa mám vydať?”
“To záleží na tom, kam chceš prísť,” povedal kocúr.
“Je mi to dosť jedno…,” povedala Alica.
“Potom je jedno, kadiaľ pôjdeš,” povedal kocúr.

(Z knihy Alica v krajine zázrakov)

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Ako prežiť sv. omšu s deťmi?

Najmä, keď sú deti ešte malé, neposedné a vyrušujú, keď ešte poriadne nerozlišujú kostolnú lavicu od preliezky a rodič sa niekedy ide prepadnúť od hanby?

Rodičovské výzvy v digitálnej dobe

S narastajúcim vplyvom digitálnych technológií je úloha rodiča o čosi náročnejšia. Okrem bežných výchovných situácií by mal byť sprievodcom svojich detí v spleti aplikácií a online obsahov.

Mediálny krúžok v Žiline

Deň pred sviatkom sv. Dominika Savia navštívili mladí mediálni nadšenci zo Spojenej školy sv. Jána Bosca v Novej Dubnici Strednú odbornú školu sv. Jozefa Robotníka v Žiline.