Krížová cesta farnosti Bratislava-Miletičova

od | mar 26, 2023 | Saleziáni

 

Text: Jozef Kupka SDB / Foto: Jozef Kupka, Barbora Kullačová

Veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave na Miletičovej sa zúčastnili v nedeľu 26. marca 2023 na krížovej ceste v Mariánke.

 

 

Mariánka pri Bratislave je najstaršie mariánske pútnické miesto na Slovensku. Jeho súčasťou je aj krížová cesta v prírode, ktorá je teraz v pôstnom období hojne navštevovaná pútnikmi z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Veriaci z farnosti Bratislava-Miletičova sa aj tohto roku zúčastnili na tejto krížovej ceste už tradične na 5. pôstnu nedeľu. Prišli rodiny s deťmi, birmovanci, mládež a starší i mladší členovia farnosti.

Tohto roku sa na krížovej ceste zúčastnil najväčší počet veriacich z farnosti. Prišlo ich tu okolo 300 a zastúpené boli všetky vekové kategórie. Farníci prišli na objednanom kĺbovom autobuse, ktorý odchádzal od farského kostola na Miletičke. Ďalší sa tu dopravili na svojich autách a skupina chlapcov už tradične prišla na toto pútnické miesto na bicykloch.

Kcmil 03 2023 02

Kcmil 03 2023 03

Kcmil 03 2023 04

Kcmil 03 2023 05

Kcmil 03 2023 06

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.