Košice – Tri Hôrky

od | nov 3, 2021 | Saleziáni

Text a Foto: SDB Košice – Tri Hôrky

Radi by sme tu v krátkosti zhrnuli, čo sme prežívali v našom dome a stredisku od začiatku školského roka. Je to pre nás veľké šťastie a milosť, že už je mesiac november a my môžeme v našom stredisku fungovať prakticky v normálnom režime. Po tom, čo sme odštartovali rok otvorením oratka a večnými sľubmi Miroslava Podstavka, mládežkou vyslania, dvoma turnusmi duchovných cvičení pre vysokoškolákov, po povzbudení, ktoré nám prinieslo stretnutie so Svätým Otcom a jeho slová, každá ďalšia akcia, ďalší týždeň je pre nás ako malý zázrak a veľký dar.

Kosice tri horky 03

Rozbehli sme stretká a krúžky, prípravu prvoprijímajúcich. Stihli sme aj sústredenie zborov, u nás nazývaný „Cecilfest“, kde sa spojili naši mladí hudobníci a speváci z rôznych zborov, aby sa spoločne formovali, prežili pekné spoločenstvo a do sýtosti si zaspievali. Naša nová posila Mišo Privarčák stihol nenápadne zorganizovať dva výlety do Tatier, druhý dokonca spojený s Kalvárkou, kde už sme sa blížili k limitnej 50-tke účastníkov (počet sa vyšplhal na 35).

Kosice tri horky 02

Už plánujeme cez jesenné prázdniny ďalší výlet. Tentoraz pôjdeme trochu bližšie, na Košičanmi v minulosti obľúbené miesto, na kopec Sivec. Čiže už nebudeme vstávať na vlak o 5:57, ale na pohodlných 7:17, čo asi viacerí privítajú.

Po dvoch rokoch sa nám konečne podarilo ísť na animátorskú víkendovku, kde sme boli spoločne, prezenčne. Vzhľadom na opatrenia sme hľadali najlepší režim, v ktorom budeme fungovať. Nakoniec sme zvolili režim plne zaočkovaní a prihlásilo sa 27 animátorov, čo je až na niekoľko výnimiek plný počet. Mladí si vychutnávali, že sú konečne spolu, ale mali sme pre nich aj hutný program. V sobotu doobeda boli pripravené tri workshopy o tom, ako viesť kreatívne stretká v online svete, a snažili sme sa ich povzbudiť, aby napriek únave z pandémie a z fungovania online boli pripravení plynule prejsť do tejto sféry a využiť aj online stretká na formovanie mladých. V sobotu poobede sme mali duchovnú obnovu, ktorá pre mnohých animátorov bola prvá nie online obnova po viac ako dvoch rokoch. V nedeľu dopoludnia sme mali školenie o ochrane maloletých, ktoré si pre nás pripravili školiteľky z ústredia (Maťa Škutová a Terezka Piknová) a následne školili aj našich prípravkárov a dospelých. Večery sme mali oddychovejšie – v piatok bol zábavný večer a v sobotu spoločná hra (SMS-ka).

Kosice tri horky 04

Stihli sme aj jesennú brigádu, na ktorú prišiel pekný počet ľudí. Okrem poriadku v dome a okolo domu sa nám podarilo orezať stromy a vysadiť nové kríky namiesto starých buxusov, ktoré sa nevedeli zbaviť vošiek. Okrem toho sa nám podarilo pohnúť s našou terasou za domom, kde sme upravili a opticky oddelili priestor na sušenie bielizne.

Spoločne sme začali aj prípravu na VHT (Veľký hokejbalový turnaj), ktorá je jednou z našich veľkých strediskových akcií. Aj keď to asi už nebude v takom veľkom štýle, keďže v rámci opatrení to bude jednodňová akcia, ale napriek tomu sa už na ňu tešíme.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.