Košice-Tri hôrky

od | dec 10, 2023 | Osobitný článok

 

Autor: Ondrej Miliczki SDB / Foto: SDB Košice-Tri hôrky

V októbri sme mali v našom stredisku vzácnu návštevu až z Japonska: sr. Mária Assunta  Sumiko, fma prišla na vizitáciu sestier – z tej príležitosti sme pre mladých i pre ňu v rámci piatkovej čajovne pripravili Japonský večer. Stretla sa aj so spolupracovníkmi, aj s rodinami, v rámci nedeľnej čajovne.

Kosice 12 2023 02

V polke októbra sme mali na Sigorde animátorskú víkendovku, kde nám náš hosť, Martin Kačmáry, hovoril o tom, “ako si zlepšiť život, ako ho vybudovať od základov” – ako to zhodnotil jeden z účastníkov. A pár dní na to sme mali prvý mládežnícky večer A.K.A. s violončelistom Jánom Bogdanom, ktorý nám porozprával o tom, ako “na svojich snoch treba poctivo pracovať!” V októbri sme stihli ešte víkendovú DO pre ženy a DO pre mužov.

Hlavnou novembrovou akciou bol samozrejme 25. ročník Veľkého hokejbalového turnaja, ktorý sa niesol v znamení myšlienky “This is my sen”, ktorú nám trefne priblížil aj náš vzácny hosť Janko Holubčík, ktorému ako hlavný celebrant dôstojne sekundoval Stano Hurbanič. Atmosféra bola dobrá, turnaj prebehol viac menej bez prebytočných emócií i vážnejších zranení. Hokejbalista Pišta ostáva tentokrát doma, v Košiciach, aj keď naňho peknou, húževnatou hrou siahali aj 2. Popradčania, či ďalšie tímy z Banskej Bystrice (3.), Novej Dubnice (4.), Prešova, Bardejova, Terne či Michaloviec.

Kosice 12 2023 04

V novembri sme okrem VHT a dušičkovej oktávy stihli aj DC dievčat, ktoré boli v Bijacovciach a viedli ich (i varili) sestry a začiatočnícke DC chlapcov na Opátke, ktoré kázal Dano Holúbek a o stravu sa staral Mišo Privarčák. Oslávili sme tiež sviatok patróna komunity – Artemide Zattiho, o ktorom sme si čítali aj na duchovnom čítaní; mali sme deň pre ženy s názvom Sama sebou, DO mladých v novom formáte i ďalší mládežnícky večer A.K.A..

Kosice 12 2023 03

Pomaly vstupujeme do Adventu, na ktorý sa chceme pripraviť adventnou vigíliou a podnetmi pre deti a mladých, na ktorých sa ešte pracuje.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Memoriál Jozefa Kabinu

Pozývame vás zaspomínať si na futbalové časy. V sobotu 22. 6. 2024 od 9:30 sa v Bratislave na Trnávke uskutoční 1. ročník Memoriálu Jozefa Kabinu.

Noe a zvieratká

Vydavateľstvo DON BOSCO prináša príbeh Noeho s korábom a zvieratkami v krásnom prevedení, ktoré je vhodné pre deti od 3 rokov. Veršovaný text je plný prekvapení a inšpirácií.

Hladina Dunaja výrazne stúpla

Intenzívne zrážky v Nemecku a Rakúsku spôsobili výrazné vzostupy vodných hladín v celej hornej časti Dunaja. Na slovenskom úseku rieky je tiež evidovaný výrazný vzostup vodnej hladiny.

Rebrík, jún 2024

V júnovom Rebríku je voda všade okolo nás. Viete, že 75 % živého stromu tvorí voda? Že zvuk sa šíri vo vode rýchlejšie ako vo vzduchu? Toto a omnoho viac zaujímavostí o vode sa dozviete v Téme júnového Rebríka.