Košice – Luník IX

od | feb 6, 2022 | Misie, Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Košice – Luník IX

Pozdravujeme z Luníka,

Vianoce sme strávili spolu s našimi veriacimi a mladými, ktorých doplnili na svätých omšiach aj záujemcovia spomedzi majority. Mladí spievali na svätých omšiach a chlapci, ktorí boli minulý rok na prvom svätom prijímaní, horlivo miništrovali. Jeden spomedzi nich, ktorý nestihol prvé sväté prijímanie spolu s ostatnými, mal svoj veľký deň v Nedeľu Svätej rodiny. Na tejto slávnosti mu zaspievali mladí a prišla do kostola aj rodina. Nadšený ocko – ako sme sa po svätej omši dozvedeli – celú slávnosť streemoval na Facebooku cez svoj mobil pre svojich známych. Chlapec však aj po prvom svätom prijímaní horlivo chodí do strediska i na sväté omše a veríme, že z neho vyrastie dobrý človek a kresťan.

Kosice lunik 02 2022 04

Silvester sme opäť prežili bez špeciálnych aktivít, keďže to pandémia ani tento rok neumožnila. Urobili sme tak aspoň online hlasovanie za fotku roka 2021 z našich akcií. Postupne sme mladým ponúkli výber z jednotlivých mesiacov a oni si mohli vybrať „svoju“ fotku. Z tohto hlasovania sme potom urobili finálový výber. Keďže však mladí potom už nehlasovali, urobíme to pri prvom stretnutí v mládežníckej čajovni.

Kosice lunik 02 2022 02

Kosice lunik 02 2022 03

Kosice lunik 02 2022 06

Po Vianociach sa viacerým mladým podarilo vybaviť si brigádu, tak teraz zarezávajú naplno tam i v škole a času majú málo. Až tak, že sme ich prestali vidieť v kostole. Po tom, ako ich spolubrat Marián Maťaťa povzbudil, že peniaze nie sú všetko, poprosili v túto nedeľu večer, či by sa nenašiel niekto, kto by im odslúžil svätú omšu. Samozrejme, našiel sa, a tak sme im mohli aj osobne pomôcť, aby popri tom, že získavajú pracovné návyky a spoznávajú hodnotu peňazí, dokázali spoznávať aj hodnotu duchovných vecí a toho, že nielen z chleba žije človek. Veríme, že aj toto ich posunulo ďalej.

Kosice lunik 02 2022 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.