Košice-Luník IX

od | okt 10, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Košice -Luník IX

Srdečne pozdravujeme z Luníka IX.

Leto sme prežili asi podobne ako mnohí z vás – medzi mladými na akciách. Najväčšou akciou leta je u nás tradične prímestský tábor. S pomocou animátorov z Luníka i tých, ktorí prídu medzi nás z Košíc a rôznych slovenských miest, sa podarilo aj tento rok pripraviť krásny týždeň pre viac ako 50 detí.

Spoločne sme sa snažili nájsť kúsky kľúča od nebeskej brány, ktorý sa nešťastne rozbil hneď na začiatku. My sme nehrali hru o tróny. My sme hrali hru o nebo. Kľúč sa napokon podarilo poskladať a nebo otvoriť. Veríme, že nielen symbolicky. Prímestský tábor je spoločnou akciou pre všetkých. Jednotlivé stretká mali pred táborom nocovačky v našom stredisku a potom po tábore svoje vlastné výlety na chatu Borda. Aktivity, na ktorých sa síce spí pomenej, o to viac sa však utužujú vzťahy v skupine.

Lunik IX 10 2022 02

V septembri sme si pripomenuli prvé výročie návštevy pápeža Františka na Luníku IX. V predvečer tejto príležitosti sa uskutočnila posviacka verejného kríža na začiatku sídliska. Posvätiť ho prišiel otec arcibiskup Bernard Bober a hosťami boli primátor i miestny starosta, ktorí sa tiež pričinili o jeho realizáciu. Nasledovala svätá omša v kostole, počas ktorej otec arcibiskup posvätil aj pamätné miesto návštevy pápeža Františka v našom kostole. Vo vitríne je uložená štóla, ktorú mal Svätý Otec na sebe, tak isto jeho dar, ktorý priniesol na Luník – tanier, aký používali chudobné sicílske rodiny v minulosti s vyobrazením svätého Michala Archanjela, a napokon fotografia zachytávajúca pápeža Františka vo chvíli modlitby v našom kostole.

Lunik IX 10 2022 03

Na druhý deň, priamo v deň prvého výročia návštevy, sme mali otvorenie oratka. Zvolali sme naň deti zo stretiek i niektorých nádejných budúcich stretkárov. Na začiatku sme si hymnou a scénkou pripomenuli tohtoročný prímestský tábor. Potom sme spolu s animátormi pripravili niekoľko aktivít, počas ktorých sa deti mohli dozvedieť niečo viac o pápežovi Františkovi. Od tohto týždňa už prebiehajú stretká a usilujeme sa otvoriť aj nové. Veríme, že príde „nová krv“, ktorá oživí naše stredisko novým nadšením.

Lunik IX 10 2022 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bardejov

Je tu pomerne silná a zapálená saleziánska rodina, ktorá stále hľadá spôsoby, ako upevňovať rodinnosť, rozširovať saleziánsku charizmu a odpovedať na potreby nášho okolia.

Zomrel salezián don Ján Tocký

S tichou bázňou pred Pánom a s nádejou na slávne vzkriesenie vám oznamujeme, že náš spolubrat salezián kňaz don Ján Tocký zosnul v Pánovi 21. februára 2024 vo veku 93 rokov.

Stretnutie miništrantov v Žiline

Uskutočnilo sa počas víkendu 16. – 18. februára 2024 v saleziánskom dome v Žiline. Prišlo asi 20 saleziánov z 20-tich stredísk a 200 chlapcov-miništrantov.