Knižky pre prvoprijímajúce deti

od | apr 27, 2023 | Osobitný článok

 

Tešíme sa, že je tu opäť obdobie, keď deti pristupujú k prvému svätému prijímaniu. Pri tejto príležitosti vám ponúkame knižky, ktoré prvoprijímajúce deti aj ich rodičia určite ocenia.

Ja som – nádherná kniha obsahuje 40 príbehov o rôznych menách a opisných pomenovaniach, ktoré sa v Biblii používajú na označenie Boha, Ježiša a Ducha Svätého, ako napríklad: Stvoriteľ, Učiteľ, Lekár, Priateľ, Knieža pokoja, Ja som… Božie mená nám ukazujú, kto je Boh, aký je a čo robí.
Prostredníctvom biblických príbehov, krátkych zamyslení a modlitieb deti zistia, aký je význam každého z mien a ako súvisí s naším životom.

Knizky 04 2023 02

 

Príď do môjho srdca – útla brožúrka, ktorá pomáha v bezprostrednej príprave pred prvým svätým prijímaním. Rozoberá témy ako povolanie, čistota, domov, rodina…

 

Na sériu ilustrovaných kníh s príťažlivými príbehmi máme veľmi dobré ohlasy od rodičov, kňazov a katechétov. Vyberte si knihu o vyznaní viery Verím alebo o modlitbe Otče náš. V oboch vďaka príbehom a jednoduchým zhrnutiam môže dieťa a s ním aj dospelý spoznávať krásu a bohatstvo našej viery.

Knizky 04 2023 03

Knizky 04 2023 04

 

Príbeh pokračuje – známe aj menej známe epizódy zo života dona Bosca obohatené o súčasné príbehy zo saleziánskej prítomnosti v mnohých kútoch sveta. Všetky stránky tejto knižky rozprávajú o vášni turínskeho svätca pri uskutočňovaní jeho snov. Odporúčame aj pre deti pri príležitosti prvého svätého prijímania.

Knizky 04 2023 05

 

Pre ďalší duchovný rozvoj a formáciu ponúkame predplatné časopisu Rebrík. Sprevádza deti liturgickým rokom, venuje sa podpore čítania s porozumením, obsahuje tvorivé podnety na prežívanie voľného času, podporuje rodinné vzťahy a angažovanosť detí pre druhých.

Neváhajte nás kontaktovať mailom na marek.peciar@donbosco.sk alebo telefonicky na čísle 0911 780 296, poradíme vám s výberom kvalitných publikácií pre vás či vaše deti.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

TEHLIČKA 2024

Pôstna zbierka Tehlička prináša aj v tomto roku možnosť aktívne pomáhať a zlepšiť podmienky na vzdelávanie viac ako tisícke detí a mladým v Edukačnom centre svätej Bakhity na misii v Tonj v Južnom Sudáne.

Don Ján Tocký – životopis

Životopis dona Tockého a spomienky na dramatický prechod hranice pri odchode  z komunistického Československa smerom do Talianska.