Keď Boh hľadá človeka

od | dec 16, 2023 | Osobitný článok

 

Najnovšia knižočka z edície Viera do vrecka. Táto knižočka nás prevedie svetom modlitby. Dnešný svet je hlučný a dospieť k tichu modlitby je niekedy problém. Modlitba je dych duše a dýchať predsa potrebujeme. Nájsť si čas na modlitbu je dôležité, aj keď môžeme mať pocit, že strácame čas a mali by sme niečo robiť. Autor nám hovorí aj o tom, ako modlitbu vnímali rôzni svätci. Páčil sa mi príbeh zo života sv. Jána od Kríža. Autor ďalej pokračuje saleziánskou modlitbou. Don Guilo Barberis, prvý magister novicov, hovoril o donovi Boscovi, že sa modlil neustále. Modlitba a činnosť sa v živote dona Bosca prirodzene spája. Prečítame si rôzne udalosti zo života tohto výnimočného svätca, keď jeho súčasníci svedčili o jeho živote ponorenom v modlitbe. V knižočke nájdeme aj príbeh saleziána Ernesta Macáka. Tento kňaz prežil počas totality veľmi ťažké časy. Práve modlitba mu pomohla zostať pri rozume. Páči sa mi aj myšlienka sv. Františka Saleského: „nemáme hľadať útechu u Boha, máme hľadať Boha útechy.“ V poslednej časti knižky autor aj nám ponúka možnosť naučiť sa modliť naozaj. Spomína príbeh o farizejovi a mýtnikovi a tiež o vytrvalej vdove. Veľmi pekne napísané, oplatí sa prečítať.

VDV 12 2023 02

Martin Kačmáry je salezián-kňaz. Absolvoval štúdiá spirituality v Ríme. Je magister novicov a direktor saleziánskej komunity v Poprade.

Vydavateľstvo Don Bosco

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.

Don Bosco a anjeli

Dňa 31. augusta 1844 sa istá bohatá manželka portugalského veľvyslanca v Turíne, ktorá bola dobrou katolíčkou, chcela pred cestou vyspovedať. Zašla teda do kostola svätého Františka z Assisi v centre mesta.

Spomienka na 24-hodinovku

U saleziánov v Bratislave na Miletičovej sa posledný aprílový víkend opäť uskutočnila tradičná 24-hodinovka. Je to futbalový zápas, ktorý sa hrá bez prerušenia 24 hodín. Tohto roku to bol už 28. ročník.