Každý oslavoval dona Bosca jedinečným spôsobom

od | feb 10, 2022 | Saleziáni

 

Autor: Barbora Kullačová / Foto: Archív

Bratislava – Miletičova oslávila deň dona Bosca netradičnou formou. Ľudia si mohli užiť program z pohodlia domova.

V roku 2022 mali oslavy dona Bosca netradičnú formu. Pre pandémiu sa ľudia nemohli stretnúť osobne v sále pod kostolom, a tak si každé stretko namiesto toho nahralo vlastné videjko. Do akcie sa zapojili viaceré stretká. Napríklad Farebné andulky si pre divákov pripravili scénku „La casino del Bosco“, v ktorej upozorňovali, aby ľudia nehrali hazard, ale aby radšej prispeli na stavbu nového oratka.

DB Mileticova 2022 03

Na nové oratko spravilo reklamu dievčenské stretko Ligotavé vlnky. Snežné tigrice zas predviedli predstavenie o sne dona Bosca z deviatich rokov. Do programu sa zapojil aj novovzniknutý mládežnícky zbor Damián, čo znamenalo, že ľudia si mohli vychutnať oslavy aj z hudobnej stránky. Zbor zaspieval pesničky ako Salve, don Bosco santoTurínskymi ulicami.

DB Mileticova 2022 06

Zahanbiť sa nedali ani chlapčenské stretká. Originálny program si nacvičili Svätí mimoni, Milionári, Galgani, Kebabkovia, Klub filozofov alebo Stretko VVV. Nápady boli pestré. Niektorí zahrali scénku zo života dona Bosca, ďalší sa zamerali na to, ako prebiehali ich stretká online formou.

DB Mileticova 2022 02

Saleziáni z Miletičky tiež prispeli do programu tohto významného dňa. Vytvorili jedinečnú scénku, pri ktorej sa mohol každý z chuti zasmiať. Predstavovali štyri rádiové stanice, ktoré sa často prelaďovali, až z toho vznikla vtipná šou.

DB Mileticova 2022 05

DB Mileticova 2022 04

Na oslavách dona Bosca však neboli odprezentované len scénky, ale aj saleziánske misijné dobrovoľníctvo. Vo videu ukázali, kde všade pôsobia saleziánski misionári aj misionárske komunity saleziánov. Na záver programu čakalo na divákov predstavenie strenny. Hlavný predstavený saleziánov vysvetlil heslo na rok 2022 – „Všetko robte s láskou, nič nasilu.“ Počas celých osláv si mohli diváci aj zaspomínať na predošlé akcie, akými boli prímestský tábor, chlapčenský tábor a púť animátorov do Talianska.

DB Mileticova 2022 07

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.

Pozývame vás na konferenciu KOMPAKT

​Srdečne vás pozývame do Košíc, kde sa už onedlho – vo štvrtok 16. mája 2024 – uskutoční ďalšie pekné podujatie pri príležitosti 100-ročnice saleziánov na Slovensku: konferencia o výchove a vzdelávaní s názvom KOMPAKT.