Jesenná brigáda na Miletičovej

od | okt 11, 2022 | Osobitný článok

 

Autor: Jozef Kupka SDB / Foto: Terézia Kötelešová

Saleziáni v Bratislave na Miletičovej organizujú pravidelne každý rok dve veľké brigády. Jednu na jar a druhú na jeseň. Aj teraz sa uskutočnila jesenná brigáda v sobotu 8. októbra. Prišlo na ňu asi 40 ľudí. Mládež, rodičia aj deti. A roboty bolo opäť veľa ako na kostole…

Brigada 10 2022 02

Brigada 10 2022 03

Upratovalo sa v starom oratóriu, v novom oratóriu, v kostole, v priestoroch fary, v suterénoch a čistili sa vonkajšie priestory hlavne na nádvorí pred kostolom (lístie, odpadky prehodené za živý plot). Bolo potrebné umývať okná, umývať podlahy, čistiť steny a okná od pavučín a vyprázdňovať sklady. Po šiestich mesiacoch (a dlhšom čase) sa v skladoch vždy nakopí množstvo nepotrebného materiálu a tak aj teraz sme úspešne naplnili jeden celý kontajner odpadom a nepotrebnými vecami. Nuž darmo, žijeme v konzumnej spoločnosti a v takom veľkom diele, aké je na Miletičovej, stačí 6 mesiacov, aby sa tu nakopili nepotrebné veci, v poriadne veľkom množstve.

Brigada 10 2022 06

Brigada 10 2022 04

Brigada 10 2022 05

Všetci brigádnici si pochutili na dobrom guláši, ktorý sa podával na obed a potom po obede ešte pokračovali v prácach, ktoré bolo potrebné dokončiť. Veľká vďaka patrí každému, kto bol ochotný zapojiť sa do brigády a priložil svoju ruku ku skrášleniu a uprataniu priestorov tohto diela.

Brigada 10 2022 07

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Výzva na tento týždeň

Zamyslenie k 26. nedeli v Cezročnom období nám prináša Jozef Luscoň, salezián a publicista. Rozpráva v ňom o pozvaní Nebeského Otca do jeho vinice.

Anjeli strážcovia

2. október sa v Katolíckej cirkvi slávi spomienka svätých anjelov strážcov. V roku 1670 ustanovil pápež Klement X. tento deň v liturgickom kalendári ako deň na počesť anjelov, ktorí nás chránia každý deň.

Výmenná burza

Opäť sa koná jesenná výmenná burza u saleziánov v Bratislave na Miletičovej. V sobotu 7. októbra 2023 od 9:00 do 12:00.

Tanečná súťaž TeenDance 2023

Súťaž TeenDance je celoslovenská saleziánska tanečná súťaž pre zmiešané tanečné tímy. Je určená pre dievčatá a chlapcov vo veku od 12 do 20 rokov.