Jeruzalem

od | mar 13, 2024 | Osobitný článok

 

Text a Foto: slovenskí saleziánski študenti v Jeruzaleme

Po úspešnom ukončení skúškového obdobia sme sa v polovici februára vybrali na duchovné cvičenia do Nazareta. Bol to veľmi hlboký a požehnaný čas – aj vďaka kazateľovi, aj vďaka miestu. Bazilika Zvestovania bola pre aktuálny vojenský konflikt úplne prázdna, ale pobožnosti bežali podľa programu, čo sme aj niekoľkokrát využili. Niektorí spolubratia využili čas aj na návštevu menej známych miest, napríklad hrobu svätého Jozefa alebo vrchu, odkiaľ chceli Nazaretčania zhodiť Ježiša a odkiaľ je nádherný výhľad na vrch Tábor (to bola aj téma duchovných cvičení).

Potom sme sa vrátili späť do komunity, kde nás čakala oslava dona Bosca a začiatok letného semestra. Prvý februárový víkend sa konalo kuratórium, na ktorom sa zúčastnil aj náš provinciál Peťo Timko, ktorý ako jediný prišiel osobne do Jeruzalema. Strávili sme spolu príjemný čas a podarilo sa nám sláviť Eucharistiu priamo v Kristovom hrobe.

Jeruzalem 03 2024 02

No a ani nevieme ako a už je tu Pôst a 4. týždeň semestra. Čas beží čím ďalej, tým rýchlejšie.

Jeruzalem 03 2024 03

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Svätá omša za zosnulých členov

Únia slovenských spisovateľov, umelcov a kultúrnych tvorcov žijúcich mimo územia Slovenska si dovoľuje zdvorilo Vás pozvať na svätú omšu za pokoj duše svojich zosnulých členov

Don Jozef Hrdý má 101 rokov

10. apríl 2024 je v živote slovenskej saleziánskej provincie výnimočný deň. Don Jozef Hrdý sa ako prvý slovenský salezián dožíva 101. roku svojho života.

Výmenná burza

V sobotu 6. apríla 2024 sa u saleziánov v Bratislave na Miletičovej uskutočnila v starom oratku výmenná burza, swap detského, ženského a mužského oblečenia a potrieb. Je to už tradičné podujatie, ktoré sa koná vždy počas jesene a na jar.

Dvadsiata piata hodina

Nebeskí anjeli oznámili Stvoriteľovi sveta veľmi znepokojení, že ľudia na zemi sa takmer prestali modliť. Rada anjelov sa preto rozhodla poveriť skupinu serafínov, aby zleteli na zem a zistili príčinu tohto smutného javu.