Je tu čas Vianoc

od | dec 20, 2021 | Saleziáni

 

Autor: Marek Pančura SDB / Foto: SDB Bardejov

Detský saleziánsky zbor Vinimini funguje pri saleziánoch dona Bosca v Bardejove už dlhých 16 rokov. Hlavným poslaním zboru je pravidelná služba na sv. omšiach, no okrem nej sa deti zo zboru venujú aj spievaniu na rôznych koncertoch či podujatiach. Počas svojho pôsobenia nahrali už 4 autorské albumy, k niektorým piesňam dokonca spravili aj klip.

Je tu cas vianoc 01

Je tu cas vianoc 02

Je tu cas vianoc 03

Je tu cas vianoc 04

Je tu cas vianoc 05

Práve obdobie pandémie ich motivovalo k tomu, aby sa prihovorili ľuďom netradičnou formou. A tak z ich domácich obývačiek vytvorili video k vianočnej piesni Je tu čas Vianoc. Autorom klipu je klavírista zboru Janko Hudák. Pieseň môžete nájsť aj na ich novom albume Slnečnica, ktorý vydali a požehnali presne pred rokom.


 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.