Je tu 12. etapa prípravy na storočnicu: Bože, oplatilo sa mi žiť!

od | dec 5, 2023 | Saleziáni

 

Vstupujeme do poslednej etapy prípravy na oslavy storočnice príchodu saleziánov na Slovensko. Máme za sebou pútavú cestu príbehom saleziánov v našej krajine.

Nadšenie zo snívania o veľkom saleziánskom diele vystriedali kruté chvíle totalitného režimu. Saleziáni však boli pripravení svedčiť nielen slovom a skutkom, ale aj utrpením. Nevzdávali sa a prekračovali svoje hranice. A my vďaka tomu môžeme s obrovskou vďačnosťou sledovať zázrak prítomnosti saleziánskej charizmy na Slovensku.

V tomto čase očakávania príchodu Božieho syna sa môžeme spoločne zamýšľať aj nad príchodom sna dona Bosca do našich životov. Do nášho mesta, sídliska či rodiny. Aby sme raz aj my, podobne ako don Ernest Macák, mohli zvolať „Bože, oplatilo sa mi žiť!“

Kliknite na https://100.saleziani.sk, vyhľadajte si 12. etapu a spoločne ďakujme nášmu Nebeskému Otcovi za saleziánske dielo na Slovensku.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.