Januárový Rebrík meria čas

od | dec 30, 2022 | Osobitný článok

 

Ľudia už oddávna hľadali spôsob, ako odmerať a vyjadriť plynúci čas. Keďže v januári sme vymenili kalendáre a začali sme odmeriavať čas nového roku 2023, posvietili sme si v téme Rebríka na ČAS.

Nové, januárové vydanie nájdete TU.

Kde všade využívame meranie času a akými spôsobmi to robíme pri športe, pri meraní tepu, pri varení, doprave, pri čistení zubov, alebo pri hre či v škole? To všetko sa dočítate na prvej dvojstránke januárového Rebríka.

Aj záhrada v rámci jedného roka sa zázračne mení a je to naozaj nádherný film, ktorý Mimi a Líze čarovným prútikom spustil škriatok Zázračník Záhradný. Chcete si ho pozrieť aj vy? Prečítajte si príbeh Písmenkovej polievky, ktorý je ukážkou z knihy Mimi a Líza, Záhrada.

Viete, že Aj čas má čas? Zdá sa vám to čudné, lebo všetci vám hovoria, že nemajú čas a času je málo? V africkom Samburu je to však tak. V rubrike Listy zo Samburu o tom píše Preci svojim kamarátom: Ako sa píše v jednej knihe v Biblii: všetko má svoj čas. Tak aj čas má čas. Je pravda, že keď niekoho cestou stretneme, zastavíme sa, pozdravíme toho človeka, spýtame sa, ako sa má a pozorne ho počúvame. Osoba, ktorá stojí pred nami, je v tom momente dôležitejšia ako cieľ, za ktorým kráčame. Viac o meraní i využívaní času pod africkým slnkom sa dozviete na strane 8 – 9.

Aby bol náš čas po celý rok naplnený radosťou, ponúka stredná dvojstránka Kalendár plný radosti, ktorý po vystrihnutí môže sprevádzať celú rodinu a pripomínať im dôležité dátumy – narodeniny, meniny, významné udalosti v rodine a podobne.

Aj apoštol národov – svätý Pavol – poznal cenu času a vedel ho naplno využiť. Pri ohlasovaní evanjelia prežil život plný dobrodružstiev a nebezpečenstva. Jeho putovanie ho doviedlo aj do mesta, v ktorom veriacich prvýkrát nazvali kresťanmi. Správne odpovede kvízu Svätý Pavol – dobrodruh čitateľom prezradia, ako sa mesto volá.

Gu100 chce byť superhrdinom, chýbajú mu však superschopnosti. Myslíte si, že sa mu podarí i napriek tomu dosiahnuť svoju veľkú túžbu? Dozviete sa to v komikse na poslednej strane, ktorý pripravujeme v spolupráci s TV LUX.

Viac informácií o časopise, ako aj možnosti objednať si predplatné, nájdete na www.rebrik.sk.

Katarína Jantáková a Peter Novák
Vydavateľstvo DON BOSCO

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.

Don Bosco a anjeli

Dňa 31. augusta 1844 sa istá bohatá manželka portugalského veľvyslanca v Turíne, ktorá bola dobrou katolíčkou, chcela pred cestou vyspovedať. Zašla teda do kostola svätého Františka z Assisi v centre mesta.

Spomienka na 24-hodinovku

U saleziánov v Bratislave na Miletičovej sa posledný aprílový víkend opäť uskutočnila tradičná 24-hodinovka. Je to futbalový zápas, ktorý sa hrá bez prerušenia 24 hodín. Tohto roku to bol už 28. ročník.