Jakutsk – marec

od | apr 11, 2024 | Misie

 

Koncom januára sme oslávili 50-tku Paľa Piatrova aj vo farnosti, aj v komunite. Teraz máme po jednom zástupcovi v každej dekáde od 30 do 70 rokov.

Snažili sme sa o spoločnú ekumenickú modlitbu s bratmi protestantmi, o ktorú však nebol veľký záujem. Našu ponuku prijal len jeden pastor.

Na prelome mesiacov sa Paľo Piatrov a Matfej Moon zúčastnili na kurze pre religióznych pracovníkov v Sankt Peterburgu. Získali certifikát, ktorý im dovoľuje oficiálne pôsobiť ako duchovní pracovníci na teritórii Ruska. To je taká novinka, ktorou si teraz budú musieť prechádzať všetci „novoprišelci“.

Jakutsk 04 2024 02

Za posledný mesiac boli v našom kostole dva koncerty – jedným bolo vystúpenie chóru miestnej filharmónie a druhý bol organový benefičný koncert na podporu opravy nášho organu, ktorá prebehla začiatkom januára. Bol o neho tradične veľký záujem.

V oratku sme oslávili dona Bosca akadémiou až 11. februára. Čakali sme, kým budú všetci bratia pospolu. Slávnosť bola skromná, ale veselá a rodinná.

Jakutsk 04 2024 03

Vo farnosti pokračujú katechetické stretnutia s predškolákmi a začali sme aj prípravu detí a mladých na prvé sväté prijímanie. Hoci to znie dostatočne triviálne, ale pre nás je to veľká radosť a záväzok, lebo takéto niečo tu nebýva každý rok. Taktiež začali oficiálnu cestu katechumenátu štyria adepti. Ich pripravenosť je rôznorodá, a teda aj cesta, ktorá ich čaká pred prijatím krstu, bude rôzna.

Jakutsk 04 2024 04

Pekným bolo aj stretnutie so zástupcami miestneho rozvíjajúceho sa psychologického centra v našom susedstve. Spoločne hľadáme možnosti spolupráce pre dobro mládeže.

Pomaly sa nám začína otepľovať, a tak sa chystáme na letnú sezónu, v ktorej máme veľké plány, či už apoštolské, ale aj všelijakého druhu pracovné, ktoré je potrebné vykonať počas teplých dní.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Auto pre Saleziánov do Azerbajdžanu

Humanitárna organizácia MIVA začala zbierku na kúpu auta pre saleziánov v Azerbajdžane. Aj vy môžete touto cestou zlepšiť dopravné možnosti našich misionárov.