Jakutsk

Uplynulý mesiac bol pre nás začiatkom „normálneho“ komunitného života. Postupne sme sa ocitli v plnej zostave.

 

Text a Foto: SDB Jakutsk

Otec Pavol Michalka sa vrátil zo Slovenska a aj ostatní bratia zo svojich aktivít mimo nášho domu. Tak sme v tomto období aj veľa sedeli a hútali, aby sme nastavili procesy do potrebných koľají. Čo je mimoriadne, aj keď nie až také prekvapujúce, doteraz sa na univerzite nezačali jazykové kurzy, kvôli ktorým tu majú dvaja spolubratia povolenie žiť ako študenti.

Pokračujeme vo vyučovaní jazykov na susednej škole, aj keď záujem už poklesol, rozbehli sa pravidelné stretnutia katechetických skupín a začalo fungovať aj miništrantské stretko s dvoma účastníkmi.

Taktiež pokračuje príprava prvých štyroch ašpirantov na saleziánov spolupracovníkov, s ktorými mávame spoločné duchovné obnovy.

Z mimoriadnych aktivít môžeme okrem organových koncertov spomenúť životné jubileum našej vernej organistky pani Larisy, ktoré sme oslávili s celou farnosťou. Taktiež sa niektorí z nás zúčastnili na sviatku v detskom domove, s ktorým dlhodobo spolupracujeme.

Jakutsk 12 2023 03

Najzaujímavejším momentom, ktorý spestril naše životy, bol trojdňový jesenný tábor. Pravda, predstavu o jeseni s pestrofarebnou prírodou treba v Jakutsku nahradiť výberom vhodných aktivít pri teplote do -30° C. No tábor prebehol bez problémov a bol spojený aj s návštevou múzea Mamuta. Ukázalo sa, že v miestnych mrazničkách tu majú uložené nielen kosti na polievku, ale aj zachované zvieratká staré niekoľko desiatok tisíc rokov.

Jakutsk 12 2023 04

Zima, hoci spočiatku postrašila nízkymi teplotami, sa teraz zľakla a zdá sa, že dosiahne nový rekord v „nezime“. Momentálne je len asi -10° C, čo spôsobuje, že rieka Lena nezamŕza dostatočne rýchlo a tak skoro sa po nej nebude dať jazdiť.

Jakutsk 12 2023 02

Stále znovu skúšame získať dokumenty na možnosť pobytu pre nových bratov, aby tu mohli žiť a pracovať nielen ako študenti. V tomto sa silno odporúčame do vašich modlitieb aj na príhovor blahoslaveného Titusa, špecialistu na prevádzanie spolubratov do zahraničia.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár