Ikona svätého Jána Bosca

od | okt 25, 2021 | Osobitný článok

Ikona sa nachádza v Chráme Najsvätejšej Trojice v Jakutsku, Ruská Federácia.

Napísal ju v roku 2015 otec Ivan Flores. Autor pochádza z Argentíny.

Don Bosco gestom roztiahnutých rúk ponúka svoje srdce a tiež svoju výchovnú skúsenosť.

Ikona jakutsk 02

Rieka Lena symbolizuje cestu viery a výchovy. Tradičné oblečenie znázorňuje náročné podmienky v okolí polárneho kruhu a bohatú skúsenosť národov severu.

Mária Pomocnica ako verná spoločníčka dona Bosca, zostáva v úzadí jeho projektov. Na jej neodmysliteľnú úlohu poukazuje ruženec a ľalia – symbol čistej a obetavej lásky,

Pozadie dotvárajú symboly Jakutie – praveký mamut, večným ľadom pokrytá zem, rozsiahle priestory tajgy, letný ľaliovitý kvet sardana a miestny katolícky kostol.

Spolu sa modlíme za nových misionárov (saleziánov aj dobrovoľníkov) pre Jakutskú republiku. Taktiež za ľudí, ktorí sa chcú zbaviť závislosti, najmä na alkohole, za pekné vzťahy v rodinách, za mladých, ktorí snívajú o hodnotnom živote.

Spojení v modlitbe za deti, mladých a rodiny tejto ďalekej a prekrásnej krajiny ďakujeme za Vašu službu.

Saleziáni Jakutia (Jakutsk, Aldan)

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Výzva na tento týždeň

Zamyslenie k 26. nedeli v Cezročnom období nám prináša Jozef Luscoň, salezián a publicista. Rozpráva v ňom o pozvaní Nebeského Otca do jeho vinice.

Anjeli strážcovia

2. október sa v Katolíckej cirkvi slávi spomienka svätých anjelov strážcov. V roku 1670 ustanovil pápež Klement X. tento deň v liturgickom kalendári ako deň na počesť anjelov, ktorí nás chránia každý deň.

Výmenná burza

Opäť sa koná jesenná výmenná burza u saleziánov v Bratislave na Miletičovej. V sobotu 7. októbra 2023 od 9:00 do 12:00.

Tanečná súťaž TeenDance 2023

Súťaž TeenDance je celoslovenská saleziánska tanečná súťaž pre zmiešané tanečné tímy. Je určená pre dievčatá a chlapcov vo veku od 12 do 20 rokov.