Humenné

od | okt 8, 2021 | Saleziáni

 

Autor: František Čunderlík / Foto: SDB Humenné

Z horného Zemplína – z malebného mesta Humenné – posielame pozdravy a jesenné správy. Najprv stručne zrekapitulujeme leto: veľmi sme vďační za požehnaný čas prázdnin a za množstvo aktivít, ktoré sme mohli zrealizovať: duchovné cvičenia pre chlapcov stredoškolákov, cyklovýlety a pobyty na chate v Jasenovciach, pobytový tábor vo Viničkách, hrebeňovku po slovensko-poľskej hranici, prímestský tábor, expedíciu s mládežou do hôr (Tatry a Slovenský raj), florbalové turnaje či letné oratko s výletmi a exkurziami. Náramným obohatením bola pre nás letná posila zo Žiliny ponoviciátu – Mišo Žák, ktorý vniesol do našej komunity i medzi mladých veľa bratských, pútavých a tvorivých podnetov a srdečnej blízkosti. Pomedzi to sme sa stihli rozlúčiť s Patrikom Mižákom a privítať v komunite Jožka Marka.

Komunitné plánovanie a dovolenku sme strávili na chate v Poprade-Kvetnici. Slúžili sme aj sväté omše pre tábor v Modre nad Cirochou a zastupovali sme niekoľko nedieľ v Dlhom nad Cirochou a v Koškovciach.

Saleziani v Humennom 02

Komunita saleziánov z Humenného na Mariánskej hore v Levoči

Skoro dvadsaťčlenná skupina chlapcov a dievčat z nášho mládežníckeho zboru cestovala do Trnavy na slávnosť večných sľubov sestry Jany Obalovej FMA a sestry Františky Martinkovej FMA.

Jediná zamýšľaná akcia z leta nám nevyšla – po dlhých rokoch pravidelnej účasti sme sa tentoraz s chlapcami nedostali na Bodku do Levoče, pretože sme prišli o možnosť ubytovať sa. Predsa len – Humenné je na cestovanie spojmi s väčšou skupinou mládeže príliš ďaleko (v zmysle časovej náročnosti).

Prvá septembrová sobota poskytla priestor pre duchovnú obnovu saleziánov spolupracovníkov. Školský rok sme úspešne rozbehli slávnostným otvorením oratkovskej sezóny v nedeľu 5. septembra; popri hrách, tancoch a grilovačke sa za účasti množstva detí, mládeže i rodičov predstavili obe komunity – SDB a FMA, v infobloku sa spoločenstvo zoznámilo s plánmi a programom strediska v nastávajúcom roku.

Po utorkovom Maxistretku pre všetkých chlapcov nášho oratória sa v druhý septembrový týždeň stíšila skupina 16 mladých vysokoškolákov na duchovných cvičeniach v Jasenovciach, ktoré kázal otec direktor Peťo Kanský.

Saleziani v Humennom 03

S mládežou sme si v rámci dvoch večerov pozreli životopisný film „Volajte ma František“ ako prípravu na stretnutie so Svätým Otcom. No a v utorok 14. 9. sme naplnili celý autobus a výprava mladých sa vydala na cestu do Košíc. Zúčastnili sme sa na oslave 30. výročia založenia Domky na košickej Kalvárii a spolu sme sa tešili prítomnosti a slovám pápeža Františka na štadióne Lokomotíva.

Srdečne vás pozdravujú a o modlitbu vás prosia spolubratia z Humenného.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Po troch rokoch poznačených koronou sme konečne mali naživo Don Bosco Show, na ktorú sme pozývali najmä rodičov našich mladých. Tematicky sa viazala na prierez histórie storočnice, počas ktorej my saleziáni pôsobíme na Slovensku.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Banská Bystrica

V prvej polovici februára bol u nás saleziánsky ples, detský karneval a manželský večer. Pri týchto podujatiach sme sa snažili upevniť rodinné prostredie v našom stredisku.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín