Humenné

od | apr 4, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Humenné

Pozdravujeme vás z Humenného.

Ako sa predlžuje slnečný svit a nočnej tmy je menej, tak sa viac prebúdzajú aj naše aktivity v stredisku. Naši animátori a animátorky prežili veľmi akčný a podnetný víkend na chate v Jasenovciach 24. – 25. februára, kde ich v rámci ŠpA školili Martin Josko, Peťo Kanský a sestra Katka Kočanová. „Schody“ sa im isto zapísali ako silný symbol do osobného projektu života.

Jožko Marko vzal skupinu chlapcov na miništrantské stretnutie do Žiliny.

Začiatok marca nám na východe ponúkol jarné prázdniny, a to bola príležitosť na ďalšiu aktívnu činnosť s mladými. Partia chlapcov si vychutnala tzv. jarný výlet, teda trojdňový pobyt na chate v Jasenovciach (3. – 5. marca), kde im animátori Maťo Josko, Pexo a Peťo Kanský pripravili nezabudnuteľné dobrodružné aktivity. 4. marca mali saleziáni spolupracovníci svoju duchovnú obnovu. Od pondelka 6. marca si skupina chlapcov stredoškolákov konala duchovné cvičenia na chate v Kvetnici. Sprevádzali ich Martin Josko a Peťo Chodelka. V oratóriu prebiehal celotýždňový program „Jarného oratka“ – zorganizovať ho dostali za úlohu prípravkári na animátorstvo. Postupne sme realizovali športový a tanečný deň, deň ekologických tvorivých dielní, výlet do Krásneho Brodu na vyhliadku Čertov Kameň a potom k baziliánom do Monastyru, deň filmový – dve kinofóra – rozprávka Pinocchio pre deti a športový životopisný film Zrodenie legendy o Pelém (ale keďže bolo pekné počasie, divákov bolo poskromne a asi 40 mladých behalo radšej po dvore a venovalo sa športu).

Humenne 04 2023 02

Na záver týždňa k nám zavítali chlapci z Bardejova a zahrali s našimi chlapcami po dva florbalové zápasy v kategórii starších i v kategórii mladších.

V sobotu 11. marca sa opäť konalo víkendové formovanie našich prípravkárov k animátorstvu. V pôstne nedele chodíme popoludní do terénu – spolu s početným spoločenstvom rodín si konáme krížové cesty v okolí Humenného. Chodí na ne cca 90 – 100 účastníkov a navštívili sme lokalitu v Krivošťanoch, v Jabloni a v Hankovciach. Jožko Marko a Peťo Chodelka boli na Drienici na duchovných cvičeniach a medzitým Peťo Kanský, Fero Čunderlík i Martin Josko rozbehli pre žiakov ZŠ pôstne katechézy – keď k nám do strediska prichádzajú jednotlivé triedy v rámci náboženskej výchovy aj so svojimi katechétkami.

Humenne 04 2023 03

Peťo Kanský vzal partiu piatakov na zážitkový pobyt na chatu do Jasenoviec 17. – 19. marca a v ten istý víkend bol Fero Čunderlík s misijnými dobrovoľníkmi na víkendovke v Ždani. Nedeľu 19. marca strávili na Luníku IX s miestnou komunitou pri spoločnej svätej omši, obede a poobednom apoštoláte. Slávnosť svätého Jozefa sme v pondelok 20. marca prežívali komunitným výjazdom do Slovenských opálových baní, zastavili sme sa aj na chate na Zlatej Bani, potom v Prešove a napokon sme podvečer strávili príjemným posedením s prešovskými bratmi na chate na Drienici.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.