Hudobný festival Lumen

od | mar 25, 2023 | Slovensko

 

Trnava 9. – 10. júna 2023

Festival Lumen je výnimočný vďaka svojej snahe o vytvorenie príjemnej atmosféry medzi ľuďmi. Vytvára priestor pre vzájomné spoznanie sa. Ponúka možnosť zažiť stretnutie s Ježišom Kristom.

Búra stereotypné predstavy o kresťanstve a snaží sa budovať nové. Festival je okrem príťažlivých hudobných tónov plný umenia, pútavých workshopov a modlitby. Tento projekt je primárne orientovaný na mladého človeka, ale pozýva všetkých, ktorí sa chcú nielen zabaviť, ale aj chytiť Boha za ruku a spolu s ním kráčať ďalej.

Tohto roku sa uskutoční v areáli Mestskej radnice v Trnave, ktorej priestory budú slúžiť exkluzívne návštevníkom festivalu. Z tohto dôvodu bude účasť na bohatom programe podmienená kúpou festivalového lístka. Počet lístkov bude obmedzený, preto je potrebné zabezpečiť si ho radšej skôr.

Festival sa opäť uskutoční vo veľkom štýle a okrem iných sa na pódiu predstavia:

GODZONE
Veľkou stálicou Festivalu je skupina Godzone, ktorú určite poznáte vďaka ich rovnomennému evanjelizačnému turné. Julo Slovák a spol. nám opäť dokážu, že hudba a modlitba patria k sebe. Príďte sa o tom presvedčiť aj vy – tešíme sa na vás.

Lumen 03 2023 02

 

LIN D
Na festivale Lumen sa predstaví skupina Lin D zo Švédska. Súrodenecké trio dokázalo už v roku 2017 so skladbou “What a Feeling” dobyť národný rebríček v rodnej krajine a tento rok zavíta prvýkrát aj na Slovensko.

TRINITY
S radosťou vám predstavujeme tohtoročného headlinera Festivalu Lumen, holandské zoskupenie Trinity. Kapelu tvoria bratia Elbert, Johan a Nick Smeltovci spoločne s ich dobrým priateľom Bertom Bosom. Ich tvorba je výrazne ovplyvnená latinsko-americkou hudbou, keďže bratská trojica vyrastala práve v Južnej Amerike. Chlapci z Trinity však najradšej mixujú hudobné štýly z rôznych častí sveta, a tak si každý rozhodne príde na svoje.

Lumen 03 2023 03

 

EGO
Slovenský raper Ego sa premiérovo predstaví na Lumene. Tento známy predstaviteľ domácej rapovej scény bude tohto roku tiež súčasťou Festivalu Lumen.

 

Zdroj: festivallumen.sk

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Kam ísť? Na západ alebo na východ?

17. november 1989 priniesol veľkú zmenu do našich životov. Tú zmenu je vidieť dnes aj na tomto mieste. Je to hranica medzi Slovenskom a Rakúskom. Bratislavské sídlisko Petržalka sa na tomto mieste úplne dotýka hranice.

Sviečka za nenarodené deti 2023

2. novembra si pripomíname všetky počaté deti, ktoré sa nemohli narodiť. Pozývame k zapáleniu sviečky na cintorínoch, pri pamätníkoch nenarodeným deťom alebo v oknách domovov.

Modlíme sa za Slovensko

30. septembra budeme rozhodovať o ďalšom smerovaní našej krajiny a o tom, či hodnoty, ktoré si ctíme, budú rešpektované a uznávané.