Hudobný festival Lumen

od | mar 25, 2023 | Slovensko

 

Trnava 9. – 10. júna 2023

Festival Lumen je výnimočný vďaka svojej snahe o vytvorenie príjemnej atmosféry medzi ľuďmi. Vytvára priestor pre vzájomné spoznanie sa. Ponúka možnosť zažiť stretnutie s Ježišom Kristom.

Búra stereotypné predstavy o kresťanstve a snaží sa budovať nové. Festival je okrem príťažlivých hudobných tónov plný umenia, pútavých workshopov a modlitby. Tento projekt je primárne orientovaný na mladého človeka, ale pozýva všetkých, ktorí sa chcú nielen zabaviť, ale aj chytiť Boha za ruku a spolu s ním kráčať ďalej.

Tohto roku sa uskutoční v areáli Mestskej radnice v Trnave, ktorej priestory budú slúžiť exkluzívne návštevníkom festivalu. Z tohto dôvodu bude účasť na bohatom programe podmienená kúpou festivalového lístka. Počet lístkov bude obmedzený, preto je potrebné zabezpečiť si ho radšej skôr.

Festival sa opäť uskutoční vo veľkom štýle a okrem iných sa na pódiu predstavia:

GODZONE
Veľkou stálicou Festivalu je skupina Godzone, ktorú určite poznáte vďaka ich rovnomennému evanjelizačnému turné. Julo Slovák a spol. nám opäť dokážu, že hudba a modlitba patria k sebe. Príďte sa o tom presvedčiť aj vy – tešíme sa na vás.

Lumen 03 2023 02

 

LIN D
Na festivale Lumen sa predstaví skupina Lin D zo Švédska. Súrodenecké trio dokázalo už v roku 2017 so skladbou “What a Feeling” dobyť národný rebríček v rodnej krajine a tento rok zavíta prvýkrát aj na Slovensko.

TRINITY
S radosťou vám predstavujeme tohtoročného headlinera Festivalu Lumen, holandské zoskupenie Trinity. Kapelu tvoria bratia Elbert, Johan a Nick Smeltovci spoločne s ich dobrým priateľom Bertom Bosom. Ich tvorba je výrazne ovplyvnená latinsko-americkou hudbou, keďže bratská trojica vyrastala práve v Južnej Amerike. Chlapci z Trinity však najradšej mixujú hudobné štýly z rôznych častí sveta, a tak si každý rozhodne príde na svoje.

Lumen 03 2023 03

 

EGO
Slovenský raper Ego sa premiérovo predstaví na Lumene. Tento známy predstaviteľ domácej rapovej scény bude tohto roku tiež súčasťou Festivalu Lumen.

 

Zdroj: festivallumen.sk

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Konferencia KOMPAKT

Ponúkame vám fotografie z diskusnej konferencie KOMPAKT, ktorá sa uskutočnila 16. mája 2024 v Košiciach pri príležitosti 100-ročnice saleziánov na Slovensku. Konferencia sa konala v Kultúrnom centre TABAČKA.

Ohlas + svätý Mikuláš + 1 omša = Šaštín

Slovenskí biskupi na svojom zasadaní 24. januára 1924 v Žiline spolu vyjadrili jasné želanie mať saleziánov doma: celý biskupský zbor podpísal „Ohlas slovenských biskupov k ľudu katolíckemu“.

Anka inšpiruje aj po 80-tich rokoch

Vysoká nad Uhom. Malebná dedinka na juhu Dolného Zemplína. Možno niektorí ´západniari´ by povedali, že je na konci sveta. No napriek svojej polohe dokáže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.

Pozvánka na PUMIN – púť miništrantov, Šaštín 11. 5. 2024

PUMIN – púť miništrantov je podujatie, na ktoré sú pozvaní miništranti, ich rodinní príslušníci a kamaráti z celého Slovenska. Prebieha v Národnej svätyni v Šaštíne na druhú májovú sobotu, po sviatku sv. Dominika Savia,  patróna miništrantov.