Hrobka Benedikta XVI.

od | jan 9, 2023 | Osobitný článok

 

Foto: © Servizio Fotografico – Vatican Media

Pohrebné obrady emeritného pápeža Benedikta XVI. sa uskutočnili 5. januára 2023. Rakva zosnulého pápeža bola následne prenesená do Vatikánskych krýpt pod Bazilikou sv. Petra.

Do rakvy z cyprusového dreva s telesnými pozostatkami emeritného pápeža vložili aj vrecúško s pamätnými mincami Vatikánu z čias jeho pontifikátu a tiež olovenú trubičku s krátkym životopisom Benedikta XVI. v latinskom jazyku.

Na konci eucharistickej slávnosti pápež František predsedal obradu Ultima Commendatio (posledné odporúčanie) a Valedictio (rozlúčka). Rakva emeritného pápeža bola prenesená do Vatikánskych krýpt pod Bazilikou sv. Petra, kde nasledoval súkromný obrad pochovania. V tejto hrobke sa nachádzali aj pozostatky Jána Pavla II., ktoré však boli po jeho blahorečení v roku 2011 prenesené do Kaplnky svätého Šebastiána.

Vo veľkej krypte Baziliky svätého Petra, sa nachádzajú hroby viacerých pápežov a sú prístupné aj verejnosti.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Malá cesta kresťanských manželov

V týchto dňoch prináša Vydavateľstvo DON BOSCO v spolupráci s Radou KBS pre rodinu výnimočný pastoračný materiál s názvom: Malá cesta kresťanských manželov.

Don Bosco takmer ako Mozart

Don Bosco miloval hudbu. Hral na husliach, organe a klavíri, ale len vtedy, keď ich našiel v dome nejakého priateľa. Hudba a spev boli pre neho skvelým spôsobom komunikácie s mladými ľuďmi.

Májový Rebrík

Tento rok v máji slávime Slávnosť Zoslania Ducha Svätého, preto aj Téma májového Rebríka je: Plameň Ducha Svätého.