Hody pri Galante

od | nov 2, 2021 | Osobitný článok

Autor: Peter Podolský / Foto: SDB Hody

Milí bratia a sestry, srdečne vás pozdravujeme z Hodov.

Chceli by sme vás informovať o dianí v našej komunite. V saleziánskom dome v Hodoch, nastala celková výmena spolubratov aj zameranie nášho domu. Z pôvodnej zostavy som tu ostal len ja a prišiel Pavol Degro a Marek Galis. Zo „starobinca“ sa stal Dom prijatia.

U nás sa začína nový život. Spomeniem len niekoľko vecí.

Hody pri galante 02

Začali sa úpravy vnútorných priestorov – izby pre návštevy, vonku sme postavili veľký stan, aby tam mohli bývať sväté omše počas pandemických opatrení. Prvý raz sa využil stan na hody v Hodoch (19. 9. 2021) na slávnostnej svätej omši. Po nej bolo bohaté občerstvenie s prispením veriacich a atrakcie pre deti. Ľudia spomínali, že také hody už dávno nemali.

Znížili sme počet oviec, ktoré sa u nás chovajú, aby bolo viac času na pastoráciu. Ľudí stále pribúda, prichádzajú z celého okolia, keďže sa tu cítia prijatí. Aj keď sme ešte neboli dostatočne vybavení na bývanie, prví ľudia už v skromných podmienkach prišli nájsť duchovnú posilu. Viackrát tu boli duchovné obnovy a sestry si pochvaľujú všetko, prijatie, prostredie, ticho aj stravu.

Hody pri galante 03

Ďalšia vec, čo sa po rokoch podarila, bola naša komunitná dovolenka, na ktorej sme sa zúčastnili úplne všetci. V rámci chudoby sme išli po sezóne a na krásne Slovensko. Týždeň sme strávili na Zemplínskej Šírave. V Hodoch to začína opäť prekvitať, aj keď nie je máj.

Ak si budete chcieť oddýchnuť, na chvíľu sa „zastaviť“ alebo si spraviť individuálne duchovné cvičenia, srdečne vás pozývame.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Malá cesta kresťanských manželov

V týchto dňoch prináša Vydavateľstvo DON BOSCO v spolupráci s Radou KBS pre rodinu výnimočný pastoračný materiál s názvom: Malá cesta kresťanských manželov.

Don Bosco takmer ako Mozart

Don Bosco miloval hudbu. Hral na husliach, organe a klavíri, ale len vtedy, keď ich našiel v dome nejakého priateľa. Hudba a spev boli pre neho skvelým spôsobom komunikácie s mladými ľuďmi.

Májový Rebrík

Tento rok v máji slávime Slávnosť Zoslania Ducha Svätého, preto aj Téma májového Rebríka je: Plameň Ducha Svätého.