Hody pri Galante

od | nov 2, 2021 | Osobitný článok

Autor: Peter Podolský / Foto: SDB Hody

Milí bratia a sestry, srdečne vás pozdravujeme z Hodov.

Chceli by sme vás informovať o dianí v našej komunite. V saleziánskom dome v Hodoch, nastala celková výmena spolubratov aj zameranie nášho domu. Z pôvodnej zostavy som tu ostal len ja a prišiel Pavol Degro a Marek Galis. Zo „starobinca“ sa stal Dom prijatia.

U nás sa začína nový život. Spomeniem len niekoľko vecí.

Hody pri galante 02

Začali sa úpravy vnútorných priestorov – izby pre návštevy, vonku sme postavili veľký stan, aby tam mohli bývať sväté omše počas pandemických opatrení. Prvý raz sa využil stan na hody v Hodoch (19. 9. 2021) na slávnostnej svätej omši. Po nej bolo bohaté občerstvenie s prispením veriacich a atrakcie pre deti. Ľudia spomínali, že také hody už dávno nemali.

Znížili sme počet oviec, ktoré sa u nás chovajú, aby bolo viac času na pastoráciu. Ľudí stále pribúda, prichádzajú z celého okolia, keďže sa tu cítia prijatí. Aj keď sme ešte neboli dostatočne vybavení na bývanie, prví ľudia už v skromných podmienkach prišli nájsť duchovnú posilu. Viackrát tu boli duchovné obnovy a sestry si pochvaľujú všetko, prijatie, prostredie, ticho aj stravu.

Hody pri galante 03

Ďalšia vec, čo sa po rokoch podarila, bola naša komunitná dovolenka, na ktorej sme sa zúčastnili úplne všetci. V rámci chudoby sme išli po sezóne a na krásne Slovensko. Týždeň sme strávili na Zemplínskej Šírave. V Hodoch to začína opäť prekvitať, aj keď nie je máj.

Ak si budete chcieť oddýchnuť, na chvíľu sa „zastaviť“ alebo si spraviť individuálne duchovné cvičenia, srdečne vás pozývame.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Svätá omša za zosnulých členov

Únia slovenských spisovateľov, umelcov a kultúrnych tvorcov žijúcich mimo územia Slovenska si dovoľuje zdvorilo Vás pozvať na svätú omšu za pokoj duše svojich zosnulých členov

Don Jozef Hrdý má 101 rokov

10. apríl 2024 je v živote slovenskej saleziánskej provincie výnimočný deň. Don Jozef Hrdý sa ako prvý slovenský salezián dožíva 101. roku svojho života.

Výmenná burza

V sobotu 6. apríla 2024 sa u saleziánov v Bratislave na Miletičovej uskutočnila v starom oratku výmenná burza, swap detského, ženského a mužského oblečenia a potrieb. Je to už tradičné podujatie, ktoré sa koná vždy počas jesene a na jar.

Dvadsiata piata hodina

Nebeskí anjeli oznámili Stvoriteľovi sveta veľmi znepokojení, že ľudia na zemi sa takmer prestali modliť. Rada anjelov sa preto rozhodla poveriť skupinu serafínov, aby zleteli na zem a zistili príčinu tohto smutného javu.