Hody pri Galante

od | apr 12, 2022 | Saleziáni

 

Autor: Peter Podolský SDB / Foto: SDB Hody

Milí priatelia, srdečne pozdravujeme z Hodov. Po malej odmlke opäť chceme informovať o dianí v našej komunite. Tak marec bol pre nás veľmi pestrý. Ešte spomeniem, že direktor don Pavol Degro prišiel z provinciálnej kapituly veľmi povzbudený, čo pozitívne ovplyvnilo aj nás spolubratov.

Keďže sa uvoľnili opatrenia, opäť to tu začína ožívať. Začali sa nácviky speváckeho zboru, stretnutia mamičiek s deťmi, modlitby matiek i piatkové oratórium. Opäť pokračuje kávičkáreň po nedeľnej svätej omši. Významnou udalosťou bolo aj výjazdové zasadanie provinciálnej rady v Hodoch. Direktor všetkým predstavil začiatky a plány Domu prijatia. Pokračovala aj vizitácia v Hodoch. Podarilo sa v týchto dňoch spustiť aj našu webovú stránku – hody.saleziani.sk.

Hody 04 2022 02

Ďalšou významnou udalosťou bolo prijatie štyroch chlapcov z Ukrajiny aj s ich vychovávateľkou Irinou. Chlapci sa postupne osmeľujú a začínajú sa cítiť ako doma. O týždeň nato prišli ďalší traja ukrajinskí chlapci. Takže sme už plní. Uvidíme, ako si s nimi poradíme, zatiaľ je to v pohode.

Hody 04 2022 03

Hody 04 2022 05

Dokončili sme štyri WC pre chlapcov na poschodí, keďže neboli na všetkých izbách. Začínajú sa aj brigády na skrášlenie parku, po rokoch sme opäť otvorili futbalové ihrisko a v týchto dňoch sa buduje volejbalové ihrisko.

Hody 04 2022 04

Na Kvetnú nedeľu sme naplánovali pôstnu duchovnú obnovu pre zbor aj všetkých záujemcov s možnosťou predveľkonočnej spovede. No a poslednou správou je, že po troch mesiacoch sa z Jakutska vrátil náš spolubrat Patrik Mock.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.