Hody pri Galante

od | dec 7, 2021 | Osobitný článok

Autor: Peter Podolský / Foto: SDB Hody

Srdečne opäť pozdravujeme z Hodov.

Nebudem dlhý, aby som neunavoval, ale niekoľko vecí, ako napredujeme. Tak komunita sa opäť rozrástla. Z Talianska prišiel do komunity Peter Kuchár. Trošku sme vyplašili našu kuchárku, keď sme jej s vážnosťou povedali, že budeme mať nového kuchára.

Sväté omše pod stanom sa veľmi osvedčili, ľudí stále pribúda z celého okolia. Veľmi si pochvaľovali aj kávičku a čaj po svätej omši, no nateraz musíme kvôli nariadeniam kávičkáreň zrušiť.

Hody 12 2021 02

Dňa 6. novembra sme pozvali ľudí na brigádu. Na naše veľké prekvapenie prišlo viac ako 40 dospelých. Pracovalo sa na viacerých úsekoch a tí, čo nemali už prácu vnútri, hrabali lístie, upratovali garáže. Jeden z brigádnikov Marek veľa času a síl venoval úprave WC. Na otázku, ako sa môžeme revanšovať, odpovedal: „Mojou odmenou bude, keď ma opäť zavoláte na brigádu.“ Deti sa najviac tešili na vyvážanie lístia a boli chvíle, keď bolo na traktore viac detí ako lístia.

Hody 12 2021 03

Pokračovali aj iné aktivity: prichádzajú ľudia na individuálne duchovné cvičenia, mamičky zakladajú materské centrum a po svätých omšiach si mladí aj dospelí zahrajú stolný tenis alebo calcetto.

Zastavili sa tu aj viacerí spolubratia, lebo sa tu vždy cítia prijatí.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

S úsmevom je svet krajší

Dobrý vtip koluje medzi ľuďmi a prináša im radosť. Vytrhne ich zo zármutku a ponúkne odstup od životných problémov.

Stretnutie redakcie Don Bosco dnes

V pondelok 26. septembra sa uskutočnilo v Bratislave na Miletičovej stretnutie redakcie časopisu Don Bosco dnes. O čom sa tam hovorilo?

Nezahrávajte si s moriakmi!

Bol som len skromným oknom malého domčeka Bosco v Becchi. Okná sú očami domov.  Videl som všetko, čo sa dialo na Colle. A ja si pamätám.

Andrea Beltrami 

Andrea Beltrami sa narodil v meste Omegna v provincii Novara 24. júna 1870. Vo svojej rodine dostal výchovu bohatú na kresťanské hodnoty.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín