Hody pri Galante

od | dec 7, 2021 | Osobitný článok

Autor: Peter Podolský / Foto: SDB Hody

Srdečne opäť pozdravujeme z Hodov.

Nebudem dlhý, aby som neunavoval, ale niekoľko vecí, ako napredujeme. Tak komunita sa opäť rozrástla. Z Talianska prišiel do komunity Peter Kuchár. Trošku sme vyplašili našu kuchárku, keď sme jej s vážnosťou povedali, že budeme mať nového kuchára.

Sväté omše pod stanom sa veľmi osvedčili, ľudí stále pribúda z celého okolia. Veľmi si pochvaľovali aj kávičku a čaj po svätej omši, no nateraz musíme kvôli nariadeniam kávičkáreň zrušiť.

Hody 12 2021 02

Dňa 6. novembra sme pozvali ľudí na brigádu. Na naše veľké prekvapenie prišlo viac ako 40 dospelých. Pracovalo sa na viacerých úsekoch a tí, čo nemali už prácu vnútri, hrabali lístie, upratovali garáže. Jeden z brigádnikov Marek veľa času a síl venoval úprave WC. Na otázku, ako sa môžeme revanšovať, odpovedal: „Mojou odmenou bude, keď ma opäť zavoláte na brigádu.“ Deti sa najviac tešili na vyvážanie lístia a boli chvíle, keď bolo na traktore viac detí ako lístia.

Hody 12 2021 03

Pokračovali aj iné aktivity: prichádzajú ľudia na individuálne duchovné cvičenia, mamičky zakladajú materské centrum a po svätých omšiach si mladí aj dospelí zahrajú stolný tenis alebo calcetto.

Zastavili sa tu aj viacerí spolubratia, lebo sa tu vždy cítia prijatí.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Vstúpili sme do Adventu, na ktorý sme sa pripravili adventnou vigíliou a podnetmi pre deti a mladých, na ktorých ešte ďalej pracujeme.

Veľký Biel

Vždy, keď sa blíži prvý piatok vieme, že nás čaká spovedanie na školách vo Vajnoroch a v Rači. Tentoraz sa k aktivitám na školách pridali aj prednášky pre žiakov vo Vrábľoch a Púchove.

Stopy v snehu

Pozvánka na spomienkové podujatie pri príležitosti 40. výročia zadržania troch slovenských občanov na poľsko-slovenskej štátnej hranici pri tajnej preprave náboženskej literatúry.

Mikuláš na Miletičovej

V nedeľu 3. decembra prišiel svätý Mikuláš aj ku saleziánom v Bratislave na Miletičovej.