Hody pri Galante

od | dec 7, 2021 | Osobitný článok

Autor: Peter Podolský / Foto: SDB Hody

Srdečne opäť pozdravujeme z Hodov.

Nebudem dlhý, aby som neunavoval, ale niekoľko vecí, ako napredujeme. Tak komunita sa opäť rozrástla. Z Talianska prišiel do komunity Peter Kuchár. Trošku sme vyplašili našu kuchárku, keď sme jej s vážnosťou povedali, že budeme mať nového kuchára.

Sväté omše pod stanom sa veľmi osvedčili, ľudí stále pribúda z celého okolia. Veľmi si pochvaľovali aj kávičku a čaj po svätej omši, no nateraz musíme kvôli nariadeniam kávičkáreň zrušiť.

Hody 12 2021 02

Dňa 6. novembra sme pozvali ľudí na brigádu. Na naše veľké prekvapenie prišlo viac ako 40 dospelých. Pracovalo sa na viacerých úsekoch a tí, čo nemali už prácu vnútri, hrabali lístie, upratovali garáže. Jeden z brigádnikov Marek veľa času a síl venoval úprave WC. Na otázku, ako sa môžeme revanšovať, odpovedal: „Mojou odmenou bude, keď ma opäť zavoláte na brigádu.“ Deti sa najviac tešili na vyvážanie lístia a boli chvíle, keď bolo na traktore viac detí ako lístia.

Hody 12 2021 03

Pokračovali aj iné aktivity: prichádzajú ľudia na individuálne duchovné cvičenia, mamičky zakladajú materské centrum a po svätých omšiach si mladí aj dospelí zahrajú stolný tenis alebo calcetto.

Zastavili sa tu aj viacerí spolubratia, lebo sa tu vždy cítia prijatí.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

List poďakovania

Milí dobrodinci a priatelia diela dona Bosca, s úprimnou radosťou a vďačnosťou sa k vám dnes obraciam v tomto, pre saleziánsku rodinu, výnimočnom období, v ktorom slávime našu patrónku a matku.

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.