Hody

od | júl 18, 2022 | Saleziáni

 

Text: Peter Podolský SDB / Foto SDB Hody

Milí priatelia, srdečne pozdravujeme z Hodov. Ponúkame vám súhrn udalostí u nás. Dokončili sme úpravu jedálne a WC na prízemí domu pre farníkov a návštevy. Chlapci z Ukrajiny ukončili školský rok a za odmenu aj pre spestrenie života im direktor pripravil pobyty na Donovaloch a vo Veľkom Bieli.

Medzitým opäť odišiel z komunity Patrik Mock do Aldanu a príde Peter Jurčišin-Kukľa. Po deviatich rokoch odchádza z Hodov brat Peter Podolský na nové pôsobisko do Veľkého Bielu.

Hody 07 2022 02

29. 5. sme mali prvé sväté prijímanie a poobede bol prvý ročník biatlonu Panny Márie Pomocnice. Účasť aj nadšenie boli veľké. Beh a streľba, rodič a jedno dieťa. Tešíme sa, že táto aktivita bude pokračovať ako tradícia. Všetko tu totiž ožíva a prichádza veľa mladých rodín, preto treba robiť niečo aj pre nich.

Hody 07 2022 04

V Hodoch sme veľmi pekne pripravili Deň detí. Sobota 4. 6. bola pre deti a ich rodičov nezabudnuteľná. Deň detí, ako má byť. Nafukovacie atrakcie, šmykľavky, mohli sa povoziť na koni, hasiči so striekačkami a penovou párty, taktiež cukrová vata. Po 40-tich rokoch som neodolal a dal som si aj ja. okrem toho súťaže a bohaté občerstvenie, ktoré priniesli mamičky. Vďaka Bohu aj za krásne počasie.

Hody 07 2022 03

13. 6. sme sa zúčastnili na Duchovnej obnove v Trnave, kde sme si pozreli obnovený kostol. Ďakujeme za rodinné prijatie a kráľovské pohostenie.

Na detskom ihrisku sa podarilo dokončiť prístrešok, aby sme sa mohli schovať pred dažďom, keď prekvapí, ale aj posedieť a občerstviť sa.

Hody 07 2022 05

Spevácky zbor sa 18. 6. zúčastnil na festivale Šaštínske zvony. Všetky zbory sa snažili, no jeden pán nám prišiel povedať, že zbor Cantate Deo ho najviac oslovil a zanechal v ňom hlboký zážitok. Tešíme sa.

V komunite sme si sadli a zhodnotili priebeh roka aj s otázkami, čo robiť naďalej a čo vynechať.

Hody 07 2022 06

Prajeme všetkým požehnané veľké prázdniny a ochranu Panny Márie pri všetkých letných akciách!

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bardejov

Je tu pomerne silná a zapálená saleziánska rodina, ktorá stále hľadá spôsoby, ako upevňovať rodinnosť, rozširovať saleziánsku charizmu a odpovedať na potreby nášho okolia.

Zomrel salezián don Ján Tocký

S tichou bázňou pred Pánom a s nádejou na slávne vzkriesenie vám oznamujeme, že náš spolubrat salezián kňaz don Ján Tocký zosnul v Pánovi 21. februára 2024 vo veku 93 rokov.

Stretnutie miništrantov v Žiline

Uskutočnilo sa počas víkendu 16. – 18. februára 2024 v saleziánskom dome v Žiline. Prišlo asi 20 saleziánov z 20-tich stredísk a 200 chlapcov-miništrantov.