Hladina Dunaja výrazne stúpla

od | jún 3, 2024 | Osobitný článok

 

Za posledné štyri dni 31. 5 – 3. 6 spadli na celom území horného Dunaja v Nemecku výdatné zrážky. Zrážky sa vyskytli aj v rakúskom povodí Dunaja. Intenzívne zrážky spôsobili výrazné vzostupy vodných hladín v celej hornej časti Dunaja.

Na slovenskom úseku rieky je tiež evidovaný výrazný vzostup vodnej hladiny. Výška vodnej hladiny dosiahla v pondelok 3. 6. v Devíne 580 centimetrov, v Bratislave je na úrovni 640 centimetrov.

 

 

Na základe predpokladov sa očakáva kulminácia hladiny Dunaja v stredajších (5. 6.) večerných hodinách v stanici Devín na úrovni okolo 700 centimetrov a v Bratislave na úrovni 750 centimetrov. Z pohľadu významnosti prietokov by mal byť dosiahnutý alebo prekročený dvojročný prietok.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Memoriál Jozefa Kabinu

Pozývame vás zaspomínať si na futbalové časy. V sobotu 22. 6. 2024 od 9:30 sa v Bratislave na Trnávke uskutoční 1. ročník Memoriálu Jozefa Kabinu.

Noe a zvieratká

Vydavateľstvo DON BOSCO prináša príbeh Noeho s korábom a zvieratkami v krásnom prevedení, ktoré je vhodné pre deti od 3 rokov. Veršovaný text je plný prekvapení a inšpirácií.

Rebrík, jún 2024

V júnovom Rebríku je voda všade okolo nás. Viete, že 75 % živého stromu tvorí voda? Že zvuk sa šíri vo vode rýchlejšie ako vo vzduchu? Toto a omnoho viac zaujímavostí o vode sa dozviete v Téme júnového Rebríka.