Formačné stretnutie Združenia Márie Pomocnice

od | sep 12, 2022 | Saleziánska rodina

 

Formačné stretnutie Združenia Márie Pomocnice – ADMA Prešov 2022

Autor: Janka Schwarzová / Foto: Pavol Šelian a archív

“Pravá nábožnosť neprekáža dobru, ale všetko robí krajším a dokonalejším”, slová sv. Františka Saleského, ktoré zazneli na formačnom stretnutí Združenia Márie Pomocnice (ADMA) v dňoch 3. – 5. septembra 2022 v Prešove. Formačné stretnutie viedol don Pavol Grach, delegát pre Saleziánsku rodinu a stretlo sa na ňom 34 členov a 3 kandidáti z piatich existujúcich miestnych stredísk ADMA a Žiliny, mesta, kde mladí túžia po vstupe do ADMY.

V premodlených priestoroch Exercičného domu sv. Ignáca v Prešove, sme sa snažili nachádzať Boží hlas v modlitbách, v Eucharistii a nahliadnuť do hĺbky saleziánskej duchovnosti v prednáškach o Svätom Františkovi Saleskom, o jeho živote, o revolúcii v pohľade svätosti, o Božej vôli a svätosti, o modlitbe, o tom, ako nadobúdať a dávať pokoj a o úcte sv. Františka Saleského k Panne Márii.

Adma 09 2022 02

Božia milosť bola s nami. Popri zaujímavých prednáškach nám bol dopriaty čas aj na osobné rozhovory, vzájomné spoznávanie sa, hľadanie cesty svätosti v don Boscovom duchu a v duchu svätého Františka Saleského.

V poradí už štvrté formačné stretnutie ADMA nám prinieslo radosť, prehĺbenie vo viere a zrodilo v nás túžbu po pravej nábožnosti, tej o ktorej tak krásne písal svätý František Saleský vo svojej útlej knižočke Filotea – Návod na nábožný život. S nádejou, že svätosť je pre každého, teda aj pre nás, sme sa rozišli domov.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

ADMA – prvé prísľuby v Bratislave

K saleziánom na Mamateyovej v Bratislave chodím s celou rodinou už viac ako 20 rokov. Postupne sme sa všetci štyria zoznámili so saleziánskou spiritualitou a zistili sme, že je nám blízka.

S Máriou Mazzarellovou na čaji v materskej škole

Už niekoľko rokov okolo sviatku sv. Márie Mazzarellovej (13. máj) je zvykom v Cirkevnej materskej škole v Bratislave-Petržalke, ktorú spravujú sestry saleziánky, organizovať akciu určenú špeciálne pre mamičky s názvom „Čaj o piatej.“

Prší, neprší…? Oslavovať sa musí…!

Oslava sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov 2024. U saleziánov v Bratislave na Miletičovej prišiel dážď… a tak aspoň najdôležitejšie veci sa museli presunúť pod strechu…

Chodili k Saleziánom ešte pred príchodom komunizmu

Združenie Exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku má medzi svojimi členmi aj seniorov. Sú to starší exallievi-odchovanci, ktorí chodili do saleziánskych stredísk ešte pred príchodom komunizmu v Československu.