Formačné stretnutie sestier junioriek

od | sep 21, 2022 | Saleziánska rodina

 

V dňoch 9. – 11. 9. 2022 sa v Prahe uskutočnilo formačné stretnutie sestier saleziánok s dočasnými sľubmi (junioriek). Slovenskej výpravy sa ochotne ujala ich česká juniorka Veronika Beránková FMA. Sprevádzala ich po celý víkend. Hosťami stretnutia boli česká provinciálka FMA  sr. Zdenka Švédová, český provinciál SDB Martin Hozba, česká ex-provinciálka FMA sr. Jana Svobodová. Témy, o ktorých hostia hovorili boli zaujímavé – pestrosť, originalita a dopĺňanie sa sestier v spoločnom živote, duchovné sprevádzanie u sv. Františka Saleského. Nechýbala samozrejme ani prechádzka Prahou v oddychovej priateľskej atmosfére. Vrcholom juniorského pobytu v Prahe bola účasť sestier na eucharistii, kde česká sestra Jana Marková FMA zložila večné sľuby. Vyjadrila vďaku za formáciu na Slovensku a vzťahy, ktoré si tam vybudovala.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Večné sľuby sestier saleziánok

V piatok 1. septembra 2023 v saleziánskej farnosti Banská Bystrica-Sásová zložili svoje doživotné rehoľné sľuby sestry saleziánky Lamiya Jalilova a Mária Gregová.

30 rokov Laury, združenia mladých

V decembri tohto roka Laura, združenie mladých, oslávi svoje 30. narodeniny. Poďme sa pozrieť na toto združenie mladých, ktoré má dnes viac ako 1 500 členov, trochu zbližša.

Saleziánsky Plenér 2023

Na chate pri Banskej Belej prebieha už 18. ročník tábora pre mladých maliarov. Plenér sa uskutočňuje v dňoch 13. – 20. augusta a zúčastňuje sa na ňom 34 mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o maľovanie.