Formačné stretnutie sestier junioriek

od | sep 21, 2022 | Saleziánska rodina

 

V dňoch 9. – 11. 9. 2022 sa v Prahe uskutočnilo formačné stretnutie sestier saleziánok s dočasnými sľubmi (junioriek). Slovenskej výpravy sa ochotne ujala ich česká juniorka Veronika Beránková FMA. Sprevádzala ich po celý víkend. Hosťami stretnutia boli česká provinciálka FMA  sr. Zdenka Švédová, český provinciál SDB Martin Hozba, česká ex-provinciálka FMA sr. Jana Svobodová. Témy, o ktorých hostia hovorili boli zaujímavé – pestrosť, originalita a dopĺňanie sa sestier v spoločnom živote, duchovné sprevádzanie u sv. Františka Saleského. Nechýbala samozrejme ani prechádzka Prahou v oddychovej priateľskej atmosfére. Vrcholom juniorského pobytu v Prahe bola účasť sestier na eucharistii, kde česká sestra Jana Marková FMA zložila večné sľuby. Vyjadrila vďaku za formáciu na Slovensku a vzťahy, ktoré si tam vybudovala.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Spevácky zbor Radosť

35. výročie speváckeho zboru Radosť zo Senca sa nieslo v znamení spomienok a starých i nových piesní. Bol to opäť skvelý zážitok plný emócií a lásky

Formačné stretnutie Združenia Márie Pomocnice

“Pravá nábožnosť neprekáža dobru, ale všetko robí krajším a dokonalejším”, slová sv. Františka Saleského, ktoré zazneli na formačnom stretnutí ADMA v dňoch 3. – 5. septembra 2022 v Prešove.

List pre celú saleziánsku rodinu

V roku 2024 oslávime 100. výročie príchodu saleziánov na Slovensko. A preto v nasledujúcom školskom roku chceme začať spoločnú prípravu celej saleziánskej rodiny na toto milé jubileum.

Nezabudnime na milosť počiatkov

5. augusta 2022 uplynulo 150 rokov od založenia Inštitútu Dcér Márie Pomocnice – sestier saleziánok sv. Jánom Boscom a sv. Máriou Dominikou Mazzarellovou v Mornese (Taliansko).

Saleziánsky Plenér

Na chate pri Banskej Belej prebieha už 17. ročník tábora pre mladých maliarov. Plenér sa organizuje v dňoch 14. – 21. august a zúčastňuje sa na ňom 30 mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o maľovanie.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín