Formačné stretnutie mladých rehoľných kňazov

od | nov 20, 2023 | Výchova

 

7. a 8. novembra sa opäť po roku uskutočnilo formačné stretnutie mladých rehoľných kňazov. Témou tohtoročného školenia bolo: „Milosrdný ako Otec“ (Služba kňaza vo sviatosti zmierenia).

Prednášateľom bol otec Lucián Bogucký OFM Conv., bývalý predstavený Kolégia vatikánskych spovedníkov a spovedník v Bazilike svätého Petra vo Vatikáne. Miestom stretnutia bol tentokrát dom Mamy Margity na Drienici pri Sabinove, ktorý prichýlil kňazov z troch rehoľných spoločenstiev – františkánov, vincentínov a salezánov. Okrem prednášok otca Luciána, boli obohacujúce aj diskusie a neformálne večerné momenty.

Formacne stretnutie 11 2023 02

Formacne stretnutie 11 2023 03

Bratské posedenia, osobné rozhovory a neformálne zdieľanie o živote jednotlivých rehoľných spoločenstiev sú na týchto stretnutiach tiež obohacujúce a prispievajú k vzájomnému sa spoznávaniu a neskoršej spolupráci jednotlivých zasvätených i komunít. Verím, že zúčastnení bratia odchádzali zo stretnutia povzbudení, oddýchnutí i duchovne načerpaní.

Informoval: Pavol Drška SDB

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Viete kto sú „srdiečkové deti“?

Ako komunikovať s dieťaťom/mladým, keď zistíme, že pochádza z podmienok nie úplnej a kompletnej rodiny? To je otázka, na ktorú nie vždy vieme odpovedať. Ako reagovať v takejto situácii?

Niečoviac.sk – O saleziánskej práci s mládežou

Saleziánsky pastoračný tím vytvoril na internete stránku, kde ponúka množstvo užitočných materiálov pre každého, kto pracuje s mládežou. Stránku treba navštíviť, aby ste zistili, čo všetko sa na nej nachádza.

Digitálna evanjelizácia

Moderné technológie sa pre nás občas stávajú novodobými pokušiteľmi a občas pri spytovaní svedomia zaznie, že sme s nimi zabili príliš veľa času.