Formácia mladých saleziánov

od | máj 5, 2022 | Saleziáni

 

Týždeň modlitieb za duchovné povolania nám pripomína, že sa navzájom potrebujeme ako soľ.

Aktuálne máme 15 mladých slovenských saleziánov a 4 spolubratov zo zahraničia (Ukrajina, Burundi, India, Rusko), ktorí sa pripravujú v rôznych formačných štruktúrach na Slovensku a v zahraničí. Táto cesta prípravy na svoje povolanie je však dlhá a náročná.

Prosme Dobrého Pastiera, ktorý povzbudil dona Bosca v 19. storočí v službe mladým severného Talianska, ale aj vzdialených misijných krajín Latinskej Ameriky. Prosme, aby podľa príkladu turínskeho kňaza Jána mladí neváhali v štedrej odpovedi na Božie volanie – ochrániť mladých pred zlom a ukázať im krásu dobra.

Ďakujeme za to, že v modlitbe prosíte aj na tento úmysel.

Aj vďaka Vášmu príspevku vieme poskytnúť dobrú formáciu mladým saleziánom.

https://saleziani.darujme.sk/dlhacestasaleziana/

Ďakujeme.

Tyzden povolani 02

https://darujme.salezianimladym.sk/

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.