Formácia mladých saleziánov

od | máj 5, 2022 | Saleziáni

 

Týždeň modlitieb za duchovné povolania nám pripomína, že sa navzájom potrebujeme ako soľ.

Aktuálne máme 15 mladých slovenských saleziánov a 4 spolubratov zo zahraničia (Ukrajina, Burundi, India, Rusko), ktorí sa pripravujú v rôznych formačných štruktúrach na Slovensku a v zahraničí. Táto cesta prípravy na svoje povolanie je však dlhá a náročná.

Prosme Dobrého Pastiera, ktorý povzbudil dona Bosca v 19. storočí v službe mladým severného Talianska, ale aj vzdialených misijných krajín Latinskej Ameriky. Prosme, aby podľa príkladu turínskeho kňaza Jána mladí neváhali v štedrej odpovedi na Božie volanie – ochrániť mladých pred zlom a ukázať im krásu dobra.

Ďakujeme za to, že v modlitbe prosíte aj na tento úmysel.

Aj vďaka Vášmu príspevku vieme poskytnúť dobrú formáciu mladým saleziánom.

https://saleziani.darujme.sk/dlhacestasaleziana/

Ďakujeme.

Tyzden povolani 02

https://darujme.salezianimladym.sk/

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.