Finále biblickej súťaže Bibliq

od | jún 19, 2023 | Výchova

 

Autor: Jozef Kupka SDB / Foto: Tím Bibliq

Počas víkendu 16. – 18. júna sa v Žiline uskutočnilo finále súťaže Bibliq na ktoré pricestovalo 12 tímov z celého Slovenska.

Finále bolo vyvrcholením 14-týždňovej snahy. Toľko dní prebiehala celá súťaž online formou počas ktorej účastníci súťažili cez internetovú stránku.

V piatok večer sa všetci navzájom zoznamovali a predstavovali pri dynamických aktivitách a hrách. Potom nasledovala svätá omša a adorácia.

Finale bibliq 06 2023 02

Finale bibliq 06 2023 03

Finale bibliq 06 2023 04

Finale bibliq 06 2023 05

V sobotu doobeda bola hra zameraná na posilnenie a prehĺbenie viery. Hralo sa v tímoch a všetko sa točilo okolo postáv z evanjelia podľa Jána. Biblické postavy pomáhali v rámci hry prehĺbiť vieru účastníkov. Viera sa udržuje v spoločenstve, ktoré tu súťažiaci vytvárali a tiež v spoločenstve Cirkvi.

V sobotu poobede začala samotná súťažná časť zameraná na vedomosti. Odpovedalo sa na súťažné otázky, hľadali sa miesta na mape. Niektoré otázky sa vyťahovali z bazénika s vodou, otázky boli na zalaminovaných papieroch.

Finale bibliq 06 2023 06

Finale bibliq 06 2023 07

Finale bibliq 06 2023 08

Štvorčlenná odborná porota napokon vyhodnotila výsledky, ktoré boli veľmi tesné.
1. miesto Bratislava-Mamateyova tím Be a light
2. miesto Bratislava-Miletičova tím TPWG
3. miesto Piaristické gymnázium Trenčín tím Zúfalci od Boha

Nasledovalo slávnostné vyhlásenie výsledkov tohto finále ale aj celej predošlej online súťaže takže všetky tímy aj jednotlivci. Slávnostné okamihy pokračovali pri spoločnej glilovačke, voľných hrách a športe. Neskôr až do neskorej noci prebiehali spoločenské hry v priestoroch internátu.

Finale bibliq 06 2023 09

V nedeľu doobeda bolo k dispozícii sedem workshopov na rôzne biblické témy, pri ktorých sa záujemcovia mohli striedať v hodinových intervaloch. Potom svätá omša, obed, upratovanie a rozchod.

Finale bibliq 06 2023 10

Hlavnou cenou pre prvé tri tímy je pobyt na biblickom víkende – Bibliq Emauzy na chate v Látkach pri Detve, ktorý sa uskutoční toto leto. Výhercovia dostali aj Sväté Písmo a diplomy. Všetci finalisti dostali ako darček pekné drevené prívesky s logom Bibliq a bufky s potlačou súťaže.

Zorganizovať celé toto finále pomáhalo 18 animátorov a ľudí z organizačného tímu. A tiež siedmi dospelí sprievodcovia, ktorí pricestovali so svojim tímom.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Apoštolát je aj dôvera, pokora a obetavosť

Apoštolát dona Bosca bol poznačený pokorou a obetavosťou. Nasledujúci príbeh spolu so svedectvom dona Cagliera (MB, zv. IV, 2) nám môže byť krásnym svedectvom, aby sme si nemysleli, že apoštolské úsilie spočíva len v obľúbenosti a radosti medzi mladými.

Skúste a presvedčte sa…

Výber strednej školy je pre mladého človeka jedno z najvážnejších životných rozhodnutí. Vedia o tom rozprávať najmä tí, ktorí zistili, že sa vo svojom rozhodnutí mýlili, ale aj tí, ktorých očakávania sa naplnili a našli oblasť svojho záujmu, ktorej sa s vášňou venujú.