Festival Lumen už tento víkend v Trnave

od | jún 2, 2022 | Slovensko

 

Autor fotografie: Martin Hesko

Gospelový Festival Lumen oslávi 3. a 4. júna 30. narodeniny. Už tradične sa bude konať v centre mesta Trnava a návštevníkom ponúka nielen hudobný program, ale aj sprievodné podujatia a program pre deti. Okrem hudobných hostí zo zahraničia sa predstavia aj Sima Magušinová, S hudbou vesmírnou, či gospelový projekt Godzone.

Headlinerom festivalu je austrálska formácia Planetshakers, na hlavnom pódiu vystúpia aj kapely Good Weather Forecast, Guvna B a Daniel Levi zastupujúce rôzne hudobné štýly od popu až po rap. Prvé ročníky festivalu, ktorý bol pôvodne prehliadkou speváckych zborov, pripomenie zborová formácia Gospel fest.

Aktuálne témy spoločenského diania budú súčasťou sprievodného programu festivalu. O vojne a dezinformáciách budú diskutovať Juraj Rizman, vojnová reportérka Iva Mrvová a psychológ Dušan Ondrušek. Gréckokatolíckeho kňaza pátra Petra, ktorý má svoj podcast, na Festivale Lumen vyspovedá moderátor Milan JUNIOR Zimnýkoval. Michal Kubovčík predstaví svoj projekt Baštrng a obľúbený podcast z medicínskeho prostredia Doktor má Filipa bude taktiež súčasťou sprievodných podujatí.

“Na Festival Lumen prichádzajú najmä mladí ľudia, ale tešíme sa, že sa tu stretávajú aj naši priatelia, ktorí stáli pri jeho prvých ročníkoch. Som rád, že okrem hudobného programu náš festival prináša aj prednášky a workshopy so vzťahovými témami, ale aj témami duševného zdravia a sebapoznania, či medzináboženského dialógu, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi dôležité,” hovorí Ján Holubčík SDB, riaditeľ festivalu.

Organizátori mysleli aj na najmenších návštevníkov – program pre deti otvorí Braňo Jobus s rozprávkovými knižkami, vystúpi tiež folklórny súbor Drienka. Na Radničnom nádvorí nájdete detský kútik, Rehoľnú kaviareň a Službu ucha.

Program Festivalu Lumen, ktorý sa uskutoční na Trojičnom námestí, je pre všetkých zadarmo, sprievodné podujatia sú spoplatnené. Viac informácií o programe a lístkoch nájdete na www.festivallumen.sk.

Zdroj: DOMKA

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Volíme si prezidenta našej republiky

Prezident republiky je osobou, ktorá môže významným spôsobom ovplyvniť život v našej krajine. Teraz je práve čas, kedy si nášho nového prezidenta volíme.

Biely plášť Artemide Zatti

Pre milovníkov bežeckého lyžovania u saleziánov v Žiline. 3. februára 2024 o 7:30 hod. Príďte sa nadýchať čerstvého vzduchu a rozhýbať sa.