Email od provinciála Saleziánov dona Bosca z Ukrajiny

od | feb 28, 2022 | Svet, Saleziáni

 

Ľvov, 28. februára 2022

Do poslednej chvíle sme s ľuďmi. Snažíme sa byť tými, ktorí dávajú nádej sklamaným ľuďom. Vytvárame priestory pre utečencov v našich saleziánskych štruktúrach, pripravujeme miesta pre úkryty pre prípad bombardovania.

Dnes už očakávame prvých utečencov, ktorých privezie náš brat don Oleg, ktorý odišiel do oblastí pri ruských hraniciach, kde sa bojuje. Išiel tam a riskoval svoj život. V našom detskom domove vo Ľvove, kde máme 70 detí, budú umiestnené ďalšie deti z detských domovov na východnej Ukrajine a z rodín v ťažkostiach. Pripravujeme priestory. Musíme tiež zabezpečiť všetko potrebné k životu v provizórnych podmienkach.

Drahí bratia, v prvom rade vás prosím, aby ste sa modlili za Ukrajinu a boli otvorení, ak do vašej krajiny prídu utečenci. Ďakujem vám za všetku vašu pomoc a podporu.

S láskou a modlitbou – otec Mykhaylo Chaban SDB – viceprovincia Ukrajiny

 

Naši spolubratia na Ukrajine zostávajú s mladými a ich rodinami a tiež prijímajú vo svojich domoch a strediskách ľudí, ktorí utekajú z centrálnej a východnej Ukrajiny.

Pomôžte aj vy a podporte saleziánske dielo na Ukrajine.

Prispieť môžete priamo vkladom na saleziánsky účet:
IBAN: SK08 1100 0000 0026 2985 2138
variabilný symbol: 012022

alebo cez QR kód:

 

2022_02_28_podporte_1

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Mária Pomocnica v meste večného tepla

„Na cestách po saleziánskom svete som opäť mohol osobne skonštatovať, že Panna Mária Pomocnica – ako to sľúbil don Bosco – je majákom svetla, bezpečným prístavom, materinskou láskou k svojmu synovi a k nám všetkým.“