Dubnica nad Váhom

od | jún 6, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Dubnica

Po Veľkej noci sme sa poriadne pustili do akcií. V Kaťáku sme ubytovali ukrajinskú rodinu, teda matku s dvoma dcérami. Majú sa dobre a pomáhajú nám na záhrade alebo so zbierkami pre Ukrajinu. Tie majú veľký úspech a ľudia radi nosia všetko, čo im povieme.

Na Veľkonočný pondelok sa nám podaril pekný volejbalový turnaj, ktorý mal svoju atmosféru a kvalitu. Boli na ňom aj niektorí Ukrajinci a mužstvá z Nitry či zo Senice. Naši napriek domácemu prostrediu nevyhrali, ale ani nesklamali.

Rozbehli sme v našej farnosti aj synodálnu cestu, ktorá bola v prvej etape modlitbová – konali sa piatkové adorácie. V druhej chceme farníkov povzbudiť v budovaní vzťahov cez vzájomné stretnutia malých spoločenstiev. Spolubratia Peter Bicák s Bohušom Levkom pre nich pripravili aj tému o emauzských učeníkoch na modlitbu a rozjímanie. Prvé stretnutie bolo aj pre našich mužov, ktorí sa nadchli pre budovanie spoločenstva. Okrem gulášu, ktorý všetkým chutil, sme ich pozvali aj na duchovné cvičenia.

Naši mladí futbalisti nás boli reprezentovať v Banskej Bystrici na KAME a bola to pre nich pekná skúsenosť. Sviatok Dominika Savia sme oslávili aj s bratmi z Bratislavy, keď nás prišli navštíviť dvaja Jozefovia. Zachar mal slávnostnú omšu o 18.00 a Luscoň po nej mládežnícku.

Dubnica 06 2022 02

O týždeň sme oslavovali so sestrami slávnosť ich zakladateľky Márie Dominiky. Sestry pripravili oslavu v dvoch etapách, najskôr pre deti v piatok poobede a potom pre mladých v sobotu večer. Tá sobota bola ozaj plná, lebo vtedy sme mali pri novom kostole aj Savio RACE pre deti a mladých športovcov a na chate zas mali spolupracovníci stretnutie spojené s brigádou. Všetky akcie sa výborne vydarili, a aj keď nemali maximálnu účasť, predsa boli po rokoch korony pekným oživením.

Dubnica 06 2022 03

Teraz chystáme Deň farnosti a pripravujeme už letné akcie a tábory. No hlavne žijeme zatepľovaním domu, ktorý máme celý obložený lešením. Robotníci lepia polystyrén a veselo zatepľujú a pracujú. Možno už o mesiac-dva budeme mať všetko hotové. Chvalabohu sme zdraví a s Božou pomocou sa snažíme spolu dobre a pekne vychádzať.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Stolnotenisový turnaj Františka Tokára

Uskutočnil sa 26. novembra 2023 u saleziánov v Bratislave na Miletičovej. Turnaj má už niekoľko ročnú tradíciu a teší sa veľmi peknému záujmu športovcov.