Dovolenka rodín z Miletičovej

od | aug 2, 2022 | Saleziánska rodina

 

Text: Jozef Kupka SDB / Foto: Jaroslav Mikuš

V Račkovej doline pri Podbanskom prebieha už 19. ročník dovolenky rodín z Bratislavy-Miletičovej.

Tento rok sa dovolenka uskutočňuje v dňoch 30. júl – 6. august. Začali ju organizovať saleziáni spolupracovníci v stredisku Bratislava-Miletičova už pred 19-timi rokmi s úmyslom, že chceli spoločne prežiť jeden týždeň na letnej dovolenke so svojimi deťmi. Podujatie sa rýchlo ujalo a odvtedy sa organizuje každý rok.

Rd 08 2022 02

Rd 08 2022 10

Dovolenka je veľmi obľúbená  a všetky miesta sú hneď obsadené záujemcami. Rodiny tu prežívajú každoročne pekný spoločný týždeň a za tie roky sa už z detí stali dospelí ľudia. Niektorí z nich už majú svoje vlastné rodiny a teraz chodia na tú istú dovolenku, ale už ako rodičia so svojimi malými deťmi. Takže je tu vždy veľa radosti, života a pekné spomínanie na predošlé ročníky a na ľudí, ktorí na toto podujatie chodili.

Rd 08 2022 03

Rd 08 2022 04

Na chate prebiehajú aj spoločné ranné modlitby, každý deň sa slúži svätá omša a večer sa dospelí stretávajú na spoločných posedeniach, kde sa pri dobrom víne diskutuje aj o rôznych náboženských a spoločenských témach.

Rd 08 2022 05

Rd 08 2022 06

Rd 08 2022 07

Rd 08 2022 08

Veľká vďaka patrí manželom Mikušovým, ktorí túto dovolenku organizujú nepretržite od jej začiatku až podnes.

Rd 08 2022 09

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Nové členky ADMY v Banskej Bystrici

Dňa 24. mája 2023 prijali pozvanie do ADMY a zložili prísľuby do rúk dona Pavla Gracha, delegáta pre Saleziánsku rodinu, dve nové členky ADMA Banská Bystrica – Judita Nosková a Vlasta Kubišová.

Valné zhromaždenie Laury, združenia mladých

Laura, združenie mladých podporuje integrálny rozvoj detí a mladých. Úzko spolupracuje  s Inštitútom Dcér Márie Pomocnice (FMA – sestrami saleziánkami) a s ostatnými zložkami saleziánskej rodiny.

Celoslovenské stretnutie saleziánok

V dňoch 14. – 16. 4. 2023 sa v Badíne stretli sestry saleziánky z celého Slovenska. Radosť z videnia sa po dlhšej dobe, vzdelávanie, diskusie v skupinách a spoločná oslava všetkých výročí.

20. narodeniny VIDES-u na Slovensku

V tomto roku nás sprevádza Heslo hlavného predstaveného saleziánov dona Artimeho „Byť kvasom v dnešnej v ľudskej rodine“. Z jednoduchého činu na začiatku ako zo skromného kvásku môže v budúcnosti vzniknúť niečo, čo dáva život druhým.

Muzikál Bola raz jedna klietka

Ponúkame video záznam z muzikálu, ktorý nacvičila mládež a dospelí zo saleziánskeho strediska Trnava-Kopánka. Dokopy odohrali 11 predstavení tohto pekného diela.